Siim Kallas õhutab pessimismi Eesti majanduses

10. september 2001, 11:42

Rahandusminister Siim Kallas hoiatab tänases Eesti Päevalehes, et maailmasündmuste tõttu võib Eesti majandusolukord minna varsti tunduvalt hullemaks, kui praegu arvame.

Kallas soovitab olla ettevaatlik, sest majandusolukord võib ka meil minna tunduvalt hullemaks, kui me arvame. ?Praegune ligi 5-protsendiline kasvukeskkond ei pruugi meie tähelepanu veel piisavalt põhjalikult pöörata probleemidele, mis naabritele juba käegakatsutavad on,? nendib rahandusminister. ?Arvan, et peame tõsiselt hakkama mõtlema abinõudele võimalike hädade vältimiseks ja raskete aegade üleelamiseks nii isikliku elu, ettevõtte ja ka riigi tasandil.?

Kõigepealt võib Kallase hinnangul raskeks minna nendel, kes elavad üle jõu. Ehitatakse liiga kalleid elamuid ja kortereid, ostetakse liiga kulukaid autosid ja oma vajaduste katmiseks võetakse liiga kergekäeliselt laenu. Mis saab, kui ühel hetkel tulud langevad ja laene ei suudeta tagasi maksta?

Kinnisvara tagatisel võetud laenud on üks tõsise majanduslanguse ohtlikemaid kohti. Praeguses olukorras on uus finantsinspektsioon ülesande ees tähelepanelikult uurida, mis võib juhtuda pankades.

Mis juhtub, kui kaubanduskeskused, mida on viimasel ajal palju ehitatud, ei teeni enam ja ei suuda nende ehitamiseks võetud laene tagasi maksta? küsib Kallas. Kui haavatav on Eesti pankade olukord seoses võimalike probleemidega kinnisvaraturul?

Rahandusministri sõnul pole praeguses ebaselges olukorras õige tõsta miinimumpalka. ?Isegi on küsimus, kas seda mitte ei peaks langetama.? Miinimumpalga tõstmine praeguses olukorras oleks täiesti vale signaal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing