Tartu maakohtu vana maja läks taas oksjonile

10. september 2001, 08:36

Tartu maavalitsus pani juba kolmandat korda oksjonile Rüütli ja Laia tänava nurgal asuva endise maakohtu maja, mille kahele esimesele enampakkumisele ei laekunud ühtegi ostusoovi, kirjutab Tartu Postimees.

Esimest korda läks aadressil Lai 33/Rüütli 25 asuv endine maakohtu hoone enampakkumisele läinud aasta augustis alghinnaga 2,3 miljonit krooni. Et selle hinna eest ei soovinud keegi maja osta, kahandas maavalitsus alghinda 400 000 krooni võrra ehk 1,9 miljoni kroonini, kuid ka teisel katsel jäi ostja leidmata.

Nüüd, ligi aasta hiljem, pani maavalitsus hoone müüki taas 1,9 miljoni krooniga. Maavalitsuse haldustalituse juhataja Arved Sarapuu põhjendas seda muutunud olukorraga.

?Eelmisel aastal takistas müüki üks pooleli olnud kohtuvaidlus kahe majas asuva korteri pärast,? selgitas Sarapuu. ?Nüüd on see lahenduse leidnud ja usun, et osta soovijaid leidub. Mullu polnud takistuseks niivõrd hind, kuivõrd kohtuasi.?

Lai 33/Rüütli 25 asuvas hoones on üle 1000 ruutmeetri kasulikku pinda, 1300 ruutmeetri suurusel krundil asuvad ka garaa? ja kuur. Hooned on 60 protsendi ulatuses koormatud rendilepingutega, maakohtu endises haldushoones töötab veel neli kohtunikku.

Tartu maavalitsus ootab võimalikelt ostjailt pakkumisi 26. septembri hommikuni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing