Börsiülevaade: turg stabiliseerus, Telekom mõnevõrra tõusis

11. september 2001, 15:01

Pärast kolme päeva pikkust kiiret langusseeriat, mis kandus välisbörside kaudu ka Tallinna Väärtpaberibörsile, pakkus aktsiaturg täna investoritele leevendust.

Kui suures osas oli täna turul hindade stabiliseerumine, siis Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia tegi veidi oma viimaste päevade suuri kaotusi tagasi, tõustes 2,3% ja sulgudes 45,25 kroonil.

Aktsiahinna tõusu jätkumist võib momendil prognoosida ka homselt päevalt, kuna Euroopa turule on sisenenud päris palju investorid, kes ostavad kiiresti allamüüdud tehnoloogiasektori aktsiaid. Peale selle üllatas üle pika aja positiivselt turge ka Nokia teatega, et ettevõte ei alanda oma käesoleva kvartali kasumiprognoosi.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia osas oli täna näha tugevaid stabiliseerumismärke. Balti suurima pangandusgrupi aktsia hinnanoteeringud sulasid kokku ja aktsia sulgus üle 15 mln kroonise päevakäibe juures sarnaselt eilsega 145,50 kroonil.

Aktsiahinna stabiliseerumist oli näha ka Norma <GR#EE.NORMA> aktsia juures, kuigi väärtpaber sulgus 46,50 kroonil ehk 1,1% miinuses.
Küllalt aktiivselt kaubeldava väärtpaberi juures oli täna üllatav see, et aktsia sulgemishind jäi ostu- ja müüginoteeringute vahelt tugevalt välja.
Sulgus ju aktsia ostuäär täna 47,20 kroonil.

Mõnevõrra andisid täna noteeringud järele Viisnurga <GR#EE.VN> aktsial, mis langes 1,6% ehk 44 kroonini.
Turult lisakapitali otsiv ettevõte teatas eile, et pikendab aktsiaemissiooni märkimisperioodi, kuna emissiooni ei märgita täies mahus planeeritud ajaks täis.

Kuigi ettevõttel enesel pole midagi viga on aktsiate märkimine hinnaga 44 krooni kergelt küsitav, kuna aktsia ostunoteering on börsil langenud juba 43,80 krooni tasemele.

Samas ettevõttest rohkem huvitatud investorile emissiooni puhul kergem ja odavam ettevõttesse siseneda, kuna turult aktsiaid kokku ostes tõuseks aktsiahind märgatavalt.

Samuti annaks positiivselt lõppev kapitalikaasamine usku sama tembu kordamiseks ta teistel ettevõtetel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing