Eile uuenes Eesti Looduse väljaandja

11. september 2001, 08:23

Eesti Looduse tulevik sõltub selle ajakirja väljaandmiseks asutatud mittetulundusühingu Loodusajakiri eile uuenenud liikmeskonnast, kirjutab Tartu Postimees.

Loodusajakirja asutanud riiklike Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) ja Keskkonnauuringute Keskuse (KUK) asemel on mittetulundusühingu liikmeid nüüd üheksa, ütles keskkonnaministeeriumi pressiesindaja Urmas Glase.

Loodusajakirja liikmeteks said eile Eesti Looduseuurijate Selts, Eesti Looduskaitse Selts, Eesti Ornitoloogiaühing, Eesti Pärandkoosluste Kaitse Selts ja Eesti Teaduste Akadeemia, mida mittetulundusühingus esindab looduskaitsekomisjon.

Uued mittetulundusühingu liikmed on nüüd ka sihtasutus Eesti Geenikeskus, Tartu Üliõpilaste Looduskaitsering ning osaühingud Horisont ja Looduskiri.

?Liikmeskond ei ole lõplik, mõne aja pärast võib põhikirja järgi lisanduda teisi,? märkis Glase.

Ta rääkis, et KIKi ja KUKi eilne väljaastumine Loodusajakirjast võimaldab ajakirja Eesti Loodus seaduslikult rahastada. Selline samm oli võimalikult kiiresti plaanis astuda juba siis, kui kaks keskkonnakeskust moodustasid 4. juulil Loodusajakirja.

Loodusajakirja juhataja Tiit Kändler rääkis, et ajakirja Eesti Loodus sisust ja ilmumise sagedusest eilsel koosolekul juttu ei olnud. Neil teemadel koguneb mittetulundusühing Loodusajakiri aru pidama tuleval nädalal.

4. juulil alguse saanud Loodusajakirja juhataja on Tiit Kändler ja suhtekorraldaja Jaan Riis. Mõlemad on osaühingu Looduskiri osaomanikud ja annavad välja Eesti Loodusega mõnevõrra konkureerivat ajakirja Loodus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing