Kokku on kaaperdatud 8 lennukit

11. september 2001, 18:12

Äsja tulnud teadete kohaselt kaaperdati kokku 8 lennukit, seega võib oodata veel 4 rünnakut, teatab Postimees Online.

Kolm terroristide poolt kaaperdatud lennukit purunesid lühikeste
ajavahemike järel täna hommikul vastu Ameerika Ühendriikide rahvuslikku
uhkkust kehastavaid hooneid - kaks lennukit tabas Maailma Kaubandusorganisatsiooni torne New Yorgis Manhattanil ja veidi hiljem
ründas järgmine lennuk USA «närvikeskust» Pentagoni.

Neljas lennuk kukkus alla Lääne-Pennsylvanias Pittsburgi lähedal.

Riigidepartemangu hoone ees Washingtonis plahvatas autopomm.

WTC mõlemad tornid ja osa Pentagonist on nyydseks kokku kukkunud, kattes kogu ümbruskonna rusudega. Kogu olemasolev tuletõrje on tegevuses tulekahjude kustutamisega.

Teine WTC torn kukkus kokku juba suure hulga surmani kohkunud inimeste silme all, ka olid maapinnal olijad sunnitud abitult pealt vaatama, kuidas paanikas inimesed pilvelõhkuja akendest alla hüppasid.

Maapind on kaetud mitmesentimeetrise tuhakihiga, kõikjal vedeleb klaasi, paberit ja prahti, televisioonipilt õnnetuskohast meenutab maavarinajargset maastikku.

Kogu Alam-Manhattan on mattunud paksu suitsu, raske on hingata, inimesed püüavad riiete ja taskurattidega nagusid katta, et nad saaksid edasi liikuda.

Manhattani linnaosa, mis oma olemuselt on juba saar, on täielikult isoleeritud - linna sisse viivad sillad ja tunnelid on suletud, metroo on suletud.

Kuuldavasti on metrootunnelites siiani inimesi lõksus. Manhattani alaosas asuv USA finantskeskus Wall Street on evakueeritud. Washingtonis on evakueeritud ka Valge Maja ning teised valitsus- ja federaalhooned on tühjendamisel.

WTC tornides töötab tavapäevadel 30-40.000 inimest. Sealsamas lahedal on Battery Park uue elamurajooniga ja tuliuute lukskorteritega. Kui palju on hukkunuid ja vigasaanuid, seda numbrit ei ole hakatud mitte spekuleerimagi, kuid tegemist on väga suure arvuga.

Juba ligidalasuvatesse haiglatesse on toodud sadu kannatanuid. Kohe parast esimest atakki evakueeriti piirkonnast enamus inimesi keldritesse, sealt siis inimesed hakkasid jala kõndima ülalinna, sest metroo on suletud.

Õnnetuspiirkonnas oli kolm kooli, kõik õpilased õnnestus turvaliselt kesklinna juhtida, kuhu siis vanemad neile järele saavad tulla.

Föderaalse Lennuorganistasioon FAA keelul ei tõuse USA-s õhku ükski lennuk.

Õhus tiirlevad rahvusvahelised lennud suumatakse ümber Kanada lennuväljadele. USA suurimad linnad on haireolukorras.

Intervjuu Postimehele andis otse New Yorgist Postimehele Kärt Ulman.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing