Ministeerium peab kalurite süüdistusi sõimuks

11. september 2001, 08:23

Keskkonnaministeerium nimetab Peipsi kalurite sõnu kalavõrkude piirangute taaskehtestamise kohta emotsionaalseteks sajatusteks ja sõimuks, kirjutab Tartu Postimees.

?Võrgusilma suuruse kehtestamine lõpetas eelmiseks püügihooajaks kehtestatud ajutise korra ning määrus taastas varem kehtinud situatsiooni. Pigem võib kalurite sõimu hinnata kui röövpüügiga vahele jäänud inimeste emotsionaalseid sajatusi,? teatab keskkonnaministeerium.

?Me panime 31. augustil võrgud sisse, et 1. septembril kala võtta. Nemad tulid aga ja võtsid kõik, mis leidsid, välja,? vahendab ajaleht Põhjarannik Alajõe kandi kaluri sõnu.

Keskkonnaminister Heiki Kranich andis augustis välja määruse, mille kohaselt võib Peipsi ja Pihkva järvel ning Lämmijärvel alates 1. septembrist kuni aasta lõpuni kasutada kaldast ühe kilomeetri kaugusel vähemalt 130 millimeetrise silmaga nakkevõrke.

Selline võrgusilma suurus on keskkonnaministeeriumi andmetel kehtinud aastaid. BNS teatab, et vaid mullu tuli Heiki Kranich järvekaluritele vastu ja lubas neil püüda väiksema silmaga võrkudega. Kuigi varud olid alamõõdulised, kannatas nende arvukus suuremat väljapüüki.

?Kui lubaksime kaluritel piiramatult Peipsis kala püüda, oleks rõõm heast saagist üürike ja paari aasta pärast järv kalast tühi,? selgitab ministeerium.

31. augustist 3. septembrini avastas keskkonnainspektsioon 122 ebaseaduslikult järve pandud võrku, mis näitab ministeeriumi pressiesindaja sõnul, kui vähe kohalikud kalurid hoolivad keeluajast ja kehtestatud võrgusilma suurusest.

Peipsil ebaseadusliku kalapüügiga vahele jäänud kalurid heitsid ajakirjanduse vahendusel ministrile ette kalapüügi tingimuste kehtestamist, mida nad majanduslikel põhjustel ei suuda täita.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing