Tapal kuluks 200 miljonit uutele töökohtadele

11. september 2001, 08:18

Eesti Raudtee uue juhatuse poolt kavandatavate koondamiste hirmus elav Tapa depoo on pannud Tapa linnapea mõtlema uute töökohtade rajamise peale, milleks võib riigil kuluda üle 200 miljoni krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tapa linnapea Kuno Rooba hinnangul vajaks väikelinn riigilt 200 miljonit, et luua uued töökohad umbes 350 inimesele. Ta lisas, et kuna pole teada Tapa depoos koondatavate inimeste tegelik arv, on võetud arvu 350 lihtsalt kui ühte suurusjärku.

?See, kui inimesed saavad ainult väljaõppe ning kopsakad lahkumishüvitused, ei ole probleemi lahendus. Lahendus oleks see, kui koondatud inimesed saaksid endale uued töökohad,? tõdes Rooba. Seetõttu näeb Rooba Tapa linna puhul lahendust Eesti Raudtee erastamisest laekunud miljardi krooni jagamises.

?Eesti Raudtee eest makstud raha läheb erinevatesse regionaalsetesse fondidesse. Mina näeksin ühe taolise fondi loomist Tapa linna jaoks,? ütles Rooba.

Töövaldkondadest tuleks Rooba sõnul Tapal kõne alla metalli- ja masinatööstus ning puidutööstus.

Linnapea sõnul on ta pöördunud mitmete riiklike institutsioonide poole, eesmärgiga leida riigi toetust keerulise olukorra lahendamisel, kuid seni on jäänud riigi poolne suhtumine külmaks.

Rahandusministeeriumi nõuniku Daniel Vaariku sõnul pole välistatud, et teatud tingimustel võiks Tapa linn Eesti Raudtee erastamisest saadud raha kasutada piirkonna arendamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing