Vedurimehed ootavad kokkulepet novembriks

11. september 2001, 08:19

Ametiühingud tahavad Eesti Raudtee erastanud Baltic Rail Service?iga koondatava 1800 inimese tuleviku osas kokkuleppele jõuda hiljemalt 1. novembriks. Vastasel juhul lubatakse alustada protestiaktsioonidega, kirjutab Postimees.

Ametiühingud esitasid oma nägemuse lahkuma sunnitavate töötajate saatusest BRSile eile ning reedel kohtutakse uue omaniku esindajatega, et kuulata ära nende arvamus ettepanekust.

Samas ei soostunud Väät enne kohtumist täpsustama, kui suured soovitavad tagatised on. Ametiühingud taotlevad koondatavatele inimestele ümberõppevõimalust, uusi töökohti, lahkumiskompensatsioone ning neile, kelle vanus hakkab pensionieale lähenema, tööta jäämise korral osalist enneaegset vanaduspensioni.

Väädi sõnul on vajalik ka täpsem kava koondamiste kohta, sest praegu on teada vaid see, et viie aastaga kaotab töö umbes 1800 inimest. Neist 700 ringis peaks olema kontoritöötajad ning 1100 töölised.

Eesti Raudtee peadirektori nõuniku Liia Riksoni sõnul ei ole siiski ka Tapal karta seda, et kõik inimesed koondatakse korraga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing