Nokia täidab kolmanda kvartali kasumiootuse

Kaja Koovit 12. september 2001, 00:00

Nokia kinnitas, et täidab kolmandas kvartalis 19. juulil avaldatud kasumiprognoosi ning ootab kasumiks aktsia kohta 0,12?0,14 eurot (1,9?2,2 krooni).

Kuigi kasumiprognoos täidetakse, jääb kolmanda kvartali käibenumber mullu sama aja tulemusest 5 protsenti väiksemaks. Juulikuises prognoosis ootas Nokia kolmandas kvartalis kuni 5 protsendini ulatuvat käibekasvu.

Käibe langus on tingitud ettevõtte võrguseamete osast, sest mõned operaatorid on muutnud oma GSM-võrkude investeeringute ajakava, põhjendas kontsern oma pressiteates.

Mobiiltelefonide üksuse käive peaks tänavu kolmandas kvartalis jääma mullu sama aja tasemele ning Nokia teatel on nõudlus mobiiltelefonide järele Ühendriikides hakanud vaikselt kasvama. Lisaks näitab häid telefoni müüginumbreid ka Aasia turg.

Nokia aktsia hind on kuuga oma väärtusest kaotanud ligi poole, sest turg on olnud mures, et ettevõte ei suuda leida tasakaalu ühelt poolt nõrga turu nõudluse ja teiselt poolt enda ambitsioonika soovi vahel hoida vaatamata sellele traditsiooniliselt kõrgeid marginaale.

Helsingi börsi lipulaev Nokia oli ka ainus mobiiltelefonide tootja, kes ei olnud kasumihoiatust andnud ning veel üleeile olid analüütikud arvamusel, et enne 19. oktoobril toimuvat majandusnäitajate avaldamist seda tehakse.

Nokia aktsia hind sööstis eile pärastlõunal Helsingi börsil pärast uudise avaldamist noolena üles, kerkides esmaspäevase sulgemishinnaga võrreldes ligi 14 protsenti. Kui esmaspäeva õhtul sulgus aktsia 15,25 euro tasemel, siis pärast teadet kerkis aktsia hind üle 17 euro taseme.

Terrorirünnakud New Yorgis asuva maailma kaubanduskeskuse vastu viisid Nokia aktsia hinna sarnaselt teiste aktsiatega kiiresti alla ning aktsia langes vahepeal ligi 7 protsendiga miinusesse. Päeva lõpuks jäi aktsia 4,26 miinusesse.

Analüütikutele tuli Nokia eilne avaldus positiivse üllatusena, kuid jättes ka arvestamata terrorismirünnaku mõju, ei ole põhjust arvata, et teatele järgnenud hinnahüpe oleks jätkusuutlik.

?Teade oli üllatav, kuid tõenäoliselt on see alus vaid lühiajaliseks põrkeks ning tõusulaineks ei lähe,? lausus Ühispanga analüütik Raul Rannaste.

Tema sõnul tuleks lühiajalise tõusu tingimustes pigem mõelda aktsiate müümise peale.

Analüütikute sõnul jääb isegi juhul, kui Nokia kolmanda kvartali prognoosid täidab, veel vastuseta küsimus, kas aasta neljas kvartal tuleb ettevõttele sama tugev, nagu see ajalooliselt on olnud.

Evli Securitiese analüütik Petri Korpineva lausus uudisteagentuurile AFX, et kõigi eelduse kohaselt peaks ka ettevõtte neljanda kvartali tulemus tänu uute mobiiltelefonide turule tulekule ning jõulumüügile tugev olema.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 11:52

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing