Turg sai leevendust vaid üheks päevaks

Raivo Sormunen 12. september 2001, 00:00

Pärast kolme päeva pikkust kiiret langusseeriat pakkus kohalik aktsiaturg eile investoritele ajutist leevendust.

Kui suures osas toimus turul hindade stabiliseerumine, siis Eesti Telekomi aktsia tegi veidi oma viimaste päevade suuri kaotusi tagasi, tõustes 2,3 ja sulgudes 45,25 kroonil.

Aktsiaturu tänane liikumine tõotab tulla aga taas negatiivne, sest eile USAd tabanud terrorirünnak on sündmus, mis ei jäta külmaks midagi ega kedagi. Ka mitte Tallinna börsi.

Hansapanga aktsia näitas eile veel siiski stabiliseerumismärke. Balti suurima pangandusgrupi aktsia hinnanoteeringud sulasid kokku ja aktsia sulgus üle 15 mln kroonise päevakäibe juures sarnaselt esmaspäevaga 145,50 kroonil.

Veidi andsid eile järele Viisnurga aktsia noteeringud, mis langes 1,6 ehk 44 kroonini.

Turult lisakapitali otsiv ettevõte teatas esmaspäeval, et pikendab aktsiaemissiooni märkimisperioodi, kuna emissiooni ei märgita täies mahus planeeritud ajaks täis.

Kuigi ettevõttel endal pole midagi viga, on aktsiate märkimine hinnaga 44 krooni kergelt küsitav, kuna aktsia ostunoteering on börsil langenud juba 43,80 krooni tasemele.

Samas oleks ettevõttest huvitatud suurinvestoritel emissiooni teel kergem ja odavam ettevõttesse siseneda, kuna turult aktsiaid kokku ostes tõuseks aktsia hind märgatavalt.

Siiski on pärast eilset maailma vapustanud terroriakti rakse uskuda, et kapitaliturud ja investorid suudavad tekkinud ?okist traumadeta kiiresti välja tulla.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing