Ameerika turismireiside tulevik segane

12. september 2001, 07:52

Reisifirma Wris Tours turundusjuht Argo Kasela tänas eile jumalat, kes Eestist Ameerikasse sõita soovijatele viisat anda ei taha, kirjutab SL Õhtuleht.

'Pakume New Yorgi reisi, ent kuna USA saatkond on Eesti inimestele viisade saamise ülimalt keeruliseks teinud, siis pole meilt seal praegu ühtegi turismigruppi,' ütles Kasela.

American Tours müüb praegu New Yorki soodussõite ning tahtjaid ja juba sinna sõitnuid on palju. Reisiprogrammi kuulus ka eile kokku varisenud Maailma Kaubanduskeskuse kõrghoone külastamine.

'Praegu jääb üle vaid oodata, kuidas USA terroriaktile vastab. Loodame, et elu läheb edasi,' sõnas reisibüroo tundmatuks jääda sooviv meestöötaja eile õhtul. Ta kinnitas, et keegi pole homseid (tänaseid - toim.) reise üles öelnud. 'Helsingist saab New Yorki 5500 krooniga ja neid sõite ostetakse palju. Ka homme on kliente minemas, kuid praegu veel ei tea, kas lennud toimuvad.'

SL Õhtulehe andmetel pööras eile kell 14.15 turistidega Helsingist New Yorki startinud reisilennuk poolelt teelt tagasi, kuna USA sulges julgeolekukaalutlustel kõik oma lennuväljad. Finnairi Boeing maandus kell 19 taas Vantaa lennuväljal.

Omal käel reisijad peavad arvestama, et julgeolekule viidates sulgesid inglased eile Londoni Heathrow` lennuvälja, Luhfthansa katkestas lennud üle ookeani ja USA sulges kõik piirid ning kuulutas välja valmisoleku nr. 3 - selline asi juhtus viimati Kuuba kriisi ajal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing