Kindlustust tabas ajaloo suurim katastroof

Katrin Kurss 13. september 2001, 00:00

Eesti kindlustusfirmad ei oska Ameerika katastroofi mõjusid veel hinnata.

Maailma suurim edasikindlustaja Muenchener Rueckversicherung AG (Munich Re) on ERGO Kindlustusgrupi põhiaktsionäriks, kes omandas Eestis BICO-LEKS Kindlustuse ja BICO Elukindlustuse.

ERGO Kindlustuse ASi suhtekorraldaja Hille Karm vahendas eile firma omanike seisukohta, et kuigi katastroofi ulatus ei ole veel selgunud, suudab kontsern igal juhul oma kohustused täita.

ERGO on Saksamaal 2. ja Euroopa kindlustusfirmade TOPis 10. kohale tõusnud kindlustusgrupp. ERGO grupi käive eelmisel aastal oli 12,7 miljardit eurot (ca 198 miljardit Eesti krooni), netokasum ulatus 804 miljoni euroni (12,6 miljardit Eesti krooni).

Ameerika suurim kindlustaja, New Yorgis asuv American International Group omab 48 Eesti kindlustusfirma Seesam Rahvusvaheline Kindlustus aktsiatest. Kuna firma juhatus viibis eile pikka aega koosolekul, ei olnud neil võimalik kommentaari saada.

Seesam Rahvusvahelise Kindlustuse ASi teised omanikud on Soome suuruselt teine kindlustuskontsern Pohjola Group (49 ) ja Neste Eesti AS (3 ). Firma aktsiakapital on 10 miljonit krooni.

Eestis tegutsev Soome kindlustusgrupp Sampo Plc teatas, et pole USAd tabanud terrorirünnakust otseselt mõjutatud. Aruande kohaselt ei tule Sampo vara- ja elukindlustusel kanda kahjunõudeid seoses USAd eile tabanud terrorirünnakuga.

Grupp lõpetas aktiivse edasikindlustustegevuse juba möödunud dekaadi alguses. Samuti pole ettevõte seotud ühegi lennundus-kindlustusühendusega, mis olid kindlustanud terroristide poolt allatoodud lennukeid.

Financial Timesi andmetel võib rünnaku kahju kindlustustele ulatuda 15 mld dollarini, millest 2/3 langeb edasikindlustajate kanda.

Spiegel Online?i teatel lähevad USAs toimunud terrorirünnakud kindlustusfirmadele üle maailma maksma üle 10 mld dollari. Spiegeli andmetel langeb suurem osa kahjukulude hüvitamisest Euroopa kindlustusfirmadele.

Kindlustusreitingufirma A. M. Best Co. asepresidendi Matthew Mosheri sõnul mõjutab juhtunu enamikku suurematest edasikindlustajatest.

?Siin on omandi kahjustusi, töötajate kahjude korvamist, äritegevuse katkestamisest tulenevaid kahjusid ja ilmselt ka vastutuse kindlustusjuhtumeid,? loetles Mosher eile ajakirjale Wall Street Journal.

Munich Re on seni ajakirjandusele teatanud, et on veel liiga vara arvestada kokku Maailma Kaubanduskeskust tabanud terroriaktist tulenevate kahjunõuete suurust.

Seni on edasikindlustaja teatanud, et ettevõte saab tekkinud kriisi tõttu küllaltki suurt kahju, kuid firma on valmistunud taoliste sündmuste vastu ning ettevõte finantsstabiilsus pole ohus.

Maailma suuruselt teine edasikindlustaja Swiss Reinsurance teatas, et hindab teisipäeval USAd tabanud terroriakti kuludeks 1,2 mld ?veitsi franki ehk 12,3 mld krooni.

?Me oletame, et kulud on umbes 1,2 mld ?veitisi frangi ringis,? ütles Swiss Re esindaja Johann Thinnhof uudisteagentuurile Dow Jones Newswires.

Kindlustuskompanii teatel oli eilne terrorirünnak üks suuremaid kahjujuhtumeid üldse, kuid see ei kujuta ohtu ettevõtte finantstugevusele ja fundamentaalnäitajatele.

Ettevõte teatas, et tal olid tehtud piisavalt suured provisjonid taoliste katastroofide ennetamiseks.

Lloyd?s ütles, et tal kulub kaks päeva, saamaks selgust oma riskidest seoses katastroofiga.

American International Group keeldus kommenteerimast, kas pakkus kindlustust Maailma Kaubanduskeskusele.

USAd tabanud terror viis kindlustusgigantide aktsiad langusesse. Swiss Re aktsia kukkus pärast katastroofi 17,3 ja Munich Re aktsia 15,7. Eile näitasid mõlemad aktsiad mõneprotsendilist tõusu.

Analüütikute sõnul kukuvad selliste katastroofide tulemusel alati kindlustusfirmade aktsiad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing