Ülar Lauk • 12. september 2001 kell 21:14

Senat andis Bushile loa alustada sõda

USA Kongressi Senat hääletas ühehäälselt eriresolutsiooni poolt, milles kuulutatakse, et USA võib vastavalt rahvusvahelise õigusega vastata terroriaktidele New Yorgis ja Washingtonis, teatab RIA-Novosti.

Resolutsioonis tänatakse välisriikide liidreid solidaarsuse eest USAga pärast terroriakte ja kutsutakse neid üles toetama USAd 'sõjas terrorismiga'.

Vastavalt USA seadustega peab president Kongressi otsust täitma. Pärast dokumendi kinnitamist peab föderaalvalitsus võtma võitluseks terrorismiga kasutusele kõik nende käsutuses olevad sõjalised ja tsiviilressursid.

Pentagon oli varem sõjaliste meetodite poolt võitluses terroristidega. Nüüd arvatakse, et president Bush lõpetab terroriaktide uurimise tavaliste kuritegudena ja suhtub nendesse kui sõjategevuse aktidesse, mis nõuavad kiiret vastureaktsiooni, kirjutab tänane The Washington Times. Ajaleht märgib, et Pentagonis valitseb ärritatud õhkkond.

Samal ajal hoiatas Taleban, et USA aktsioonid Afganistani vastu ei annaks tulemusi, ameeriklaste sõjalised löögid võivad esile kutsuda uusi terroriakte enesetapjate osavõtul.

NTV.ru: http://ntv.ru/world/12Sep2001/usa_kongress.html

Hetkel kuum