Eestlastest omanikud viisid Krimelte tippu

Heli Lehtsaar 14. september 2001, 00:00

1994. aastal loodud firma tegevusala on mitmesuguste vuugihermeetikute tootmine ja hulgimüük. Firma juhi Jaan Puusaagi sõnul alustati seitse aastat tagasi vahendajana, tootma hakati 1998. aastal. ?Olime soodsas kohas Venemaa ja Lääne vahel ja alguses n-ö võtsime matti sellelt, et Vene firmad ei suutnud Lääne firmadega äri ajada, ei suutnud neid tingimusi välja kaubelda, mida meie saime. Hiljem hakkasime vahendajast tootjaks,? selgitab Puusaag.

95 Krimelte toodangust eksporditakse, sellest Venemaale umbes 80. Ülejäänu müüakse näiteks Türki, Hispaaniasse, Baltimaadesse, Ukrainasse.

2000. aastal suutis OÜ Krimelte oma käivet 1999. aastaga võrreldes ligi kolmekordistada, tänavuselt aastalt oodatakse veelgi paremat tulemust, sest mullune tase on juba ületatud. Jaan Puusaag räägib, et kui eelmisel aastal oli nende käive põhikonkurendiga Makroflex võrreldes kaks korda väiksem, siis sel aastal peaks Makroflexile järele jõutama.

Hea käekäigu põhjuseks peab Puusaag soodsat turukonjunktuuri. ?Oleme suunatud peamiselt Vene turule ja seal läheb hästi. Traditsioonid ja ajalooliselt välja kujunenud soodsad tingimused töötamiseks Venemaaga on meie põhiliseks eeliseks,? leiab Puusaag. Ta toob firma tugevate külgedena veel esile paindlikkuse ja operatiivsuse, ka löögijõulise meeskonna.

Tänavu investeerib OÜ Krimelte 10 miljonit krooni tootmise laiendamisesse ja uutesse tootmisliinidesse, eelmisel aastal tehti jooksvaid täiendusi. Augusti lõpus toimus firmas kolimine ? uus kontor asub nüüd tootmisega koos.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing