Uustulnuk alustas võimsalt

14. september 2001, 00:00

100 NCC Industry AB-le kuuluva NCC Industri Eesti juht Tõnu Mürk arvab, et kolme tegutsemisaasta jooksul on neil loodetust paremini läinud.

?Arvestades, et oleme suurfirma, siis väga väikeste sammudega me ei rahuldugi. Kui juba turule tulla, siis korralikult,? leiab Mürk. Käibe kasvult ja rentaabluselt on firma TOP 50s esimesel kohal, kasumi kasvu TOPis kolmandal.

Küsimuse peale, kui suure osa turust tahab NCC hõivata, naerab Mürk tükk aega ja vastab siis diplomaatiliselt ? mõistliku osa turust, mis on suurettevõttele kohane.

?Meie turule tulemine õnnestus ajastada hetke, kus pärast 1998. aasta lõpu ja 1999. aasta alguse langust hakkas turg uuesti tõusma ja seega saime oma mahud kiiresti kätte turu kasvuga. Seejuures investeerisime samal ajal piisavalt teenusesse, seega suutsime oma toote ja teenuse kvaliteedilt kaasa minna turu nõudmistega. Väiksemad tootjad seda paratamatult ei suutnud. Nii jõudsime samale tootmisvõimsusele ja -tasemele, kus oli me peamine konkurent Rudus Eesti,? nendib Tõnu Mürk.

Betoonitootmine on suhteliselt investeeringumahukas. Tegevuse alustamiseks investeeris NCC Industri Eesti kaks aastat tagasi üle 20 miljoni krooni, tänavu on investeeritud 5 miljoni ringis.

Tõnu Mürk märgibki, et üks põhjus, miks NCC Industri Eestil hästi läheb, on asjaolu, et investeeringud on tootmismahtude suhtes õiged.

Tänavu ja järgmisel aastal on ettevõtte eesmärk oma praeguse positsiooni kindlustamine ja suurendamine. Ühtlasi tahtetakse senise tegevuspiirkonna Tallinna piiridest natuke kaugemale siirduda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing