Noored Mõõdukad küsivad raha noorte üürimajade jaoks

14. september 2001, 10:03

Noorte Mõõdukate Tallinna klubi juhatus otsustas eile taotleda järgmise aasta linnaeelarvest raha noorepere üürimajade ehitamiseks, teatas Noorte Mõõdukate klubi pressiteates.

Noorte Mõõdukate hinnangul peaks linn rajama elitaarsete eramupiirkondade asemel munitsipaalomandis olevaid kortermaju, kus oleks keskmisest turuhinnast tunduvalt madalam üür. Linn müüks kortermajadesse tähtajatu elamisõiguse summa eest, mis moodustab 10-20 protsenti korteri maksumusest.

Edasi maksavad elanikud juba tavalist üüri. Kui inimene soovib aga üürikorterist lahkuda, müüb ta oma elamisõiguse edasi. Nii oleks need munitsipaalmajad mõeldud eelkõige noortele peredele, kel puudub võimalus oma korteri ostmiseks ja kes ei jõua üürida kõrge turuhinnaga korterit. Taolisi moodsaid, korralikult haljastatud kompleksi moodustavaid linna omandis olevaid korterelamuid on rajatud peamiselt Põhjamaades.

Munitsiplaamajade haldamiseks loodaks eraldi linnale kuuluv fond, kes korraldab ka linnaeelarvest ja üürimaksetest laekuva rahaga uute majade ehitamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing