Pärnu mürgitajate jõuk vahi all

14. september 2001, 07:41

Kümnenda mehe vahistamine seoses Pärnu mürgitamisdraama uurimisega on sulgemas müügiahelat, mille kaudu jõudis turule praeguseks üle poolesaja inimese hauda viinud metanool, kirjutab Postimees.

Politsei ei avalikustanud eile kinnivõetud mehe isikut, kuid kinnitas, et ahel, mille kaudu uue sidruninapsina reklaamitud mürgine metanool turule pääses, on üha selgemini välja joonistumas.

Pühapäeval Pärnumaal lahvatanud mürgitustelaine järel on politsei vahi alla võtnud kokku kümme inimest. Teiste hulgas on tabatud Pärnus tuntud vene nimega salaviinaärikas, kes võis kümmekonna edasimüüja kaudu üle kogu maakonna müügile paisata sadu liitreid puupiiritust.

?See seltskond on väga kirju, nende hulgas on nii euroremonditud majas elavaid korralikke inimesi, tänavakaupmehi kui ka üks alkohoolik,? ütles politseiameti pressibüroo juht Indrek Raudjalg. ?Enamik neist on varem eri põhjustel politsei huviorbiidis olnud.?

Oma teises elukohas Tallinnas vahistati 41-astane Tarmo Kaju, kes tegutses salaviinamüügi ahela kõige madalamal astmel ehk siis lõppmüüjana. Tema hingel võib olla seitsme Tali valla elaniku mürgitussurm.

Seni pole täpselt teada, kui palju mürgist piiritust turule paisati. Tunnistajad on politseile kinnitanud, et teavad vähemalt kolmest 200liitrisest vaadist, mis tühjaks müüdi. Pole aga teada, kas vaadid olid täis.

Ebaselge on praegu see, kust metanool Eestisse sattus. Ühe versiooni järgi võidi see hiljaaegu riiki sisse tuua, teise järgi olid meestel metanoolitünnid juba ammu olemas.

Politseil pole seni alust kahtlusteks, et puupiiritus paisati turule teadlikult. ?Teati vast seda, et tegemist pole kõige parema kraamiga, kuid selliseid tagajärgi ei osatud tõenäoliselt oodata,? lausus Raudjalg. ?Mõnele ostjale olevat küll öeldud, et kraam pole täna kõige parem.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing