Pfizeri ravimireklaam sunnib seadusesse muudatusi tegema

14. september 2001, 07:43

Rahvusvahelise farmaatsiahiiu Pfizer Eesti esinduse jõuline tegevus oma uue ravimi arstidele tutvustamisel võib saada ajendiks mitmelegi paragrahvile uues ravimiseaduses, kirjutab Postimees.

Ravimiamet on juba mõnda aega uurinud Pfizeri kõrgvererõhuravimi Norvasc turustamist.

?Hakkasime saama infot selle kohta, et Pfizer jagab arstidele hulgaliselt ja piiramatult selle ravimi näidiseid,? selgitas ravimiameti peadirektori asetäitja peadirektori kohustes Kristin Raudsepp. ?Kuna raviminäidiste andmine loetakse reklaamiks ja see on õigusaktiga reguleeritud, tundis ravimiamet huvi, kas asjad on seaduspärased.?

Eesti Ekspressi eilse numbri andmetel jagas Pfizer välja umbes 5000 pakki Norvascit.

Ehkki veel augusti lõpus Postimehega vestelnud ravimiameti registreerimisosakonna juhataja Alar Irs mainis Pfizerile trahvi määramise võimalust, selgus kontrolli käigus siiski, et ravimi jagamine oli dokumenteeritud ning seaduslik. Küll aga inspireeris Pfizeri juhtum ravimiameti juhtides seisukoha, et arstidele tasuta jagatavate raviminäidiste hulk võiks olla seadusega reguleeritud.

?Praegu see nii ei ole ning uue ravimiseaduse ettevalmistamisega tegelev töörühm on asja ka arutanud ja võimalik, et teeb oma vastava ettepaneku,? teatas Raudsepp.

Lisaks juriidilistele kahtlustele tekitas Pfizeri kampaania ravimiameti esindajais arutelusid ka selle eetilisuse või ebaeetilisuse teemal - nimelt langes kampaania kokku Pfizeri taotlusega Norvasci kandmiseks apteekidest soodustingimustel väljastatavate ravimite nimekirja.

Kuna taotlus rahuldati ning haigekassa maksab ka Norvasci hinnast kinni 90%, kardab haigekassa ravimite büroo juhataja Kadi Lambot nüüd, et tasuta näidiste abil odavamatelt ravimitelt ära meelitatud patsiendid tekitavad suure augu haigekassa niigi põdurasse eelarvesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing