Võrtsjärve-äärseks tõmbenumbriks saab järvemuuseum

14. september 2001, 08:21

Võrtsjärve-äärse limnoloogiajaama suur kolikamber muutub tulevikus akvaariumidega täidetud järvemuuseumiks, kus giidideks on Eesti suurima sisejärve ja selle elanike parimad tundjad, limnoloogiajaama teadurid, kirjutab Tartu Postimees.

Kaks aastat tagasi Tartu-, Viljandi- ja Valgamaa seitsme valla - Rõngu, Rannu, Puka, Põdrala, Tarvastu, Viiratsi ja Kolga-Jaani - loodud Võrtsjärve sihtasutus on kaante vahele saanud järve ja selle ümbruse arengukava ning üldplaneeringu.

?Ettevõtja Rein Kilk ütles, et tema võiks laevad Tartust Võrtsjärvele kiiresti sõitma panna,?» märkis Võrtsjärve sihtasutuse tegevjuht Jaanika Kaljuvee. ?Aga kõigepealt peame lahendama küsimuse, kuhu inimesi Võrtsjärve ääres viia ja mida neile näidata.?

Võrtsjärve tõmbenumbriks tahab sihtasutus teha järvemuuseumi. ?Muuseumile ruumide saamise kokkulepe meil on,? kinnitas Kaljuvee.

Järvemuuseumile, kus sihtasutus tahab üles seada akvaariumid Võrtsjärve iga mõõtu elanikega ja kus saab näha nii vanu kui ka nüüdisaegseid kalapüügiriistu, on praegu kolikambrina kasutuses olevat kõrvalhoonet lubanud Eesti Põllumajandusülikooli zooloogia ja botaanika instituudi limnoloogiajaam.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing