Maailmakaubanduskeskuse kaubamärk tõi häid kliente

Sirje Niitra 17. september 2001, 00:00

Tallinna Maailmakaubanduskeskuse juhatuse esimehe Aivar Rauami sõnul ühines RETi Arengugrupp 1995. aastal WTCAga kaubamärgi pärast. Selle eest tuli välja käia 2 miljonit krooni ja tasuda iga-aastast liikmemaksu veel 10 000 dollarit ehk praeguse kursi järgi 173 000 krooni.

Maailmakaubanduskeskuse kaubamärk aitas ettevõttel oluliselt suurendada RETi tehase territooriumil omandatud kinnisvara väärtust ja saada sinna suuri rahvusvahelisi kliente, tunnistab Rauam, kelle andmetel kuuluvad ka New Yorgis asuvad kaks Maailmakaubanduskeskuse kaubamärki kandvat kõrghoonet tegelikult USA piirivalvele.

WTCA liikmeks saamiseks tuleb täita rida standardeid. Selleks peab omama korralikke sidevõimalusi, ajutisi kontoriruume väljastpoolt tulevate ettevõtjate tarvis ja head ülevaadet riigi majandusest. RETi liikmeks vastuvõtmise eel käis tingimustele vastavust kohapeal kontrollimas Ruhri Maailmakaubanduskeskuse esindaja.

Rahvusvahelist äri toetama kutsutud WTCA tegeleb põhiliselt informatsiooni müügi, ostu ja vahetamisega ning ärimeeste vaba liikumise toetamisega maailmas. Sel on 320 keskust üle maailma. Rauami sõnul võib taoline keskus mõnes riigis paikneda vaid kahes toas, kus paar töötajat hangivad majandusalast teavet oma riigist ja edastavad seda teistele. Enamikul maailmakaubanduskeskustel on siiski ka oma kinnisvara. Kaks korda aastas saavad WTCA liikmed kokku.

Ehkki terroriakt lõi WTCA arvutisüsteemi mõneks ajaks rivist välja, on juba teatatud, et sügiskonverents Sao Paolos toimub. Kõik inimesed on terved ja peakontor jätkab tegevust Miami Maailmakaubanduskeskuse ruumides. Rauami sõnul vahetati reede hommikul juba ka rutiinseid töökirju.

Tallinna Maailmakaubanduskeskuse infovahetust maailmaga USAs toimunud õnnetus Rauami hinnangul eriti ei häiri, sest ettevõtjad saavad soovi korral ka Eestiga otse ühendust võtta. ?Mingil määral võib infovahetus teiste riikidega muidugi kannatada, aga meie põhitulu tuleb ikkagi kinnisvara arendamisest,? lausus Rauam.

Tallinna Maailmakaubanduskeskuse tänased omanikud, kelleks on kaheksa Eesti eraisikut, alustasid 1994. aastal tegevust RETi Arengugrupi nime all, ostes pankrotivarana endise Punase RETi tehase hooned. Aasta hiljem ühines grupp WTCAga. Viimased kaks aastat on ettevõte olnud kahjumis, kuid tänavu peaks juba kasum tulema.

Senise kahjumi põhjustena märgib Rauam põhivara kõrget hinda ja suuri amortisatsiooninorme. Peale selle on bilansist välja viidud Dekoltee ja hotelli rajamiseks tehtud investeeringud.

Kokku on Tallinna Maailmakaubanduskeskus investeerinud RETi kvartalisse 200 miljonit krooni, kaasomanikud aga 500 miljonit krooni. Koos praegu ehitatava hotelliga võib investeeringute summa ulatuda miljardi kroonini.

Tallinna Maailmakaubanduskeskuse üks omanikke Ülo Pärnits ütles, et tema jaoks on tegu edukaima ettevõtmisega üldse. Seitse aastat tagasi paigutasid kaheksa Mainoriga seotud eraisikut RETi Arengugrupi aktsiakapitali 300 000 krooni, mis tänaseks on kasvanud 70 miljoni kroonini. RETi kvartali kinnisvara väärtus kasvab aga iga aastaga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing