Tulemusjuhtimise rahast tänavu kasutatud 4 protsenti

ÄP 18. september 2001, 00:00

2001. aastal on riigieelarvest tulemusjuhtimise rakendamiseks ette nähtud töötasudeks 74,6 miljonit krooni, riigikassa andmetel on seisuga 1. august 2001 väljamakseid tehtud 2,98 miljonit krooni.

See on 4 protsenti tulemusjuhtimise rakendamiseks ettenähtud töötasuvahendite kogusummast.

Tulemusjuhtimise rakendamiseks ettenähtud töötasuvahendite kasutamise tegelikke kulutusi on Laari sõnul võimalik kõigil iga päev jälgida riigikassa eelarve täitmise aruannete kaudu rahandusministeeriumi kodulehekülgedel. ?Nende andmete avalikustamisega tagatakse läbipaistvus ja samuti võimaldatakse nii tulemusjuhtimise rakendamiseks ettenähtud töötasuvahendite kasutamise järelevalve kodanike, ajakirjanike ja poliitikute poolt,? märkis peaminister.

Ministeeriumide koosseisuliste ja koosseisuvälistele teenistujatele on 1. augustiks 2001 makstud välja 1 miljoni 621 524 krooni. Ministeeriumide ka töövõtulepingu sõlminud töötajatele oli 1. augustiks 2001 välja makstud 12 433 krooni. Ministeeriumide juhtivtöötajatele oli samaks ajaks tulemusjuhtimise tasudest välja makstud 68 040 krooni.

Peaministri hinnangul on tulemusjuhtimine oluline stiimul avaliku sektori efektiivsemaks muutmisel.

?Ja kuna tegemist on tõesti meie kõigi jaoks uue ja esimest korda rakendatava asjaga, siis nõustun täielikult sellega, et selle üle peab olema tugev avalikkuse kontroll selleks, et vältida nende tulemustasude maksmise muutumist, nagu siin äsja vaadati erineva poliitilise mõjutuse või muu mõjutuse vahendiks,? selgitas Laar.

?Selle jaoks ongi ta avatud nii spetsialistile, analüütikutele kui ka poliitikutele, et igaühel oleks konkreetselt võimalik seda jälgida ning oma hinnanguid toimuva kohta anda,? ütles Laar.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing