USA õnnetus kasvatas kõnemahu mitmekordseks

Merike Ojasson 18. september 2001, 00:00

Möödunud teisipäeval kella 15 ja 19 vahel ehk kohe pärast terrorirünnakut kasvas Eesti Telefoni kaudu Ameerikasse tehtud kõnede arv kakskümmend korda. ?Igal viiendal helistajal õnnestus ka ühendust saada, teistel juhtudel olid liinid kas ülekoormatud või polnud inimesi kodus,? rääkis Eesti Telefoni pressiesindaja Anu Vahtra.

Modemi- ja püsiühenduse vahendusel internetikasutajate kohta ütlesid Eesti Telefoni võrguadministraatorid kommentaariks, et USAsse saadeti e-posti ligi kolm korda tavapärasest enam.

Hoolimata kasvanud kontaktide arvust alandas Eesti Telefon nädalavahetusel kõnehinda hoopis ?veitsi. ?Nende maade valik, kuhu helistamiseks sooduspakkumine tehakse, on üsna juhuslik. Riik valitakse lihtsalt sellest nimekirjast, kuhu rohkem helistatakse. Sooduspakkumise tegemine USA suunal oli küll arutluse all, aga näha oli, et inimesed üritasid ikkagi kohe helistada. Info saamiseks ei vaadata, milline on kõnehind,? lisas Vahtra.

Radiolinja avalike suhete juhi Helena Lõhmuse kinnitusel tehti nende võrgu kaudu õnnetusepäeval USAsse seitse korda rohkem kõnesid kui tavaliselt.

?Reageerisime USA idarannikul toimunule sama päeva õhtul, tegime nimelt pakkumise meediakanalitele ja ametkondadele, et anname võimaluse kasutada USAsse helistamiseks Radiolinja satelliitsideteenust. Kui tavapäraselt on satelliidi kaudu helistamise hinnad mobiilikõnest kõrgemad, siis arvestades situatsiooni ja kuuldes infot, et liinid on ülekoormatud, pakkusime seda omapoolse hea tahte avaldusena tasuta. Päästeamet, Kuku Raadio ja AK uudistetegijad olid võimalusest tõsiselt huvitatud, aga õhtuks olid sidevõimalused juba paremad ja keegi satelliitsidet ei kasutanud,? rääkis Lõhmus.

EMT infojuhi Kaja Pino sõnul kasvas Eesti Mobiiltelefoni võrgus 11. septembril tehtud kõnede maht viis korda. ?Teisipäeval olid kõned keskmisest lühemad, ilmselt oli tegu seda tüüpi kõnega, et kas sinuga on kõik korras. Kaks päeva hiljem olid aga kõnede pikkused tavapärasest suuremad. Samas hakkas kõnede maht pärast hüppelist tõusu kohe ka kiiresti langema ja me ei ole soodustariifi kehtestamist kaalunud,? ütles Pino.

Kahekordselt suurenesid fiks- ja mobiilikõnede arvud USA suunal ka Tele2s ja Q GSMis. Võimaliku minutihinna alandamise kohta ütles Tele2 avalike suhete juht Inga Jagomäe, et ?okeerivate sündmuste taustal ei jõudnud selle peale keegi mõelda ning tänaseks puudub vajadus hindade alandamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing