Viina hind võib poodides veelgi tõusta

Sirje Niitra 18. september 2001, 00:00

Onistari juhatuse esimees Aleksander Skoblov ütles, et viina hinna tõstmine toimub vastavalt ettevõtte strateegiale ja see ei ole seotud Pärnumaal toimunud tragöödiaga ega ka Viina Liidu esitatud alkoholiaktsiisi langetamise nõudega. ?Me ei soovi olla iga hinnaga viinaturu liider ja selle nimel nullkasumiga toota pole kuigi pikalt võimalik,? selgitas ta.

Remedia müügijuht Sirje Potissepp ütles, et Onistar peabki oma odava viina hinda tõstma ja mitte ühe, vaid viie krooni võrra, sest müüb praegu seda liiga odavalt. Säästumarketi ketis on Onistari viin müügil 44 krooni 90 senti pudel. Potissepa sõnul on kõrvalasuvas Kivilinna hulgilaos sama viin müügil kõrgema hinnaga. Nii odavalt pole tema hinnangul võimalik viina müüa, sest ainuüksi aktsiisi tuleb pooleliitrise pudeli pealt maksta 29 krooni.

Remedia esialgu oma viina hinda muuta ei kavatse. ?Me pole kunagi alla omahinna müünud ja seetõttu pole meil nüüd ka hinda tõsta vaja,? leidis Potissepp. Samas tõdes ta, et ettevõte kaotas vahepeal turgu, kuna ei läinud kaasa Liviko ja Onistari hinnasõjaga. Remedia positsioon paranes pärast seda, kui kaks suurt tootjat lõpetasid sel kevadel viina alla omahinna müümise ja Remedia tõi turule oma odava Kapteni viina.

Liviko turundusjuht Janek Kalvi ütles, et viina hind lähiajal pigem tõuseb kui langeb. Praegune väljamüügihind 35,5 krooni pool liitrit on tema väitel tegelikult omahind ja ettevõte ei teeni selle pealt midagi. ?Sellist hinda on väga koormav hoida,? lausus ta. Nii odavalt müüma sunnib tootjat aga Kalvi väitel viinaturul valitsev suur konkurents. Tosin viinatootjat on väikese Eesti kohta tema hinnangul liiga palju ja et tagada vajalikku tootmismahtu, tuleb müüa odavalt.

Ofelia pole kunagi alla omahinna või nullkasumiga tootnud, sest omanike eesmärk on kasumit teenida, rääkis Ofelia müügifirma Havistra juhataja Evald Pärni. Samas on praegu Ofelia Viin nr 22 hind septembrist alanud kampaania käigus langenud samale tasemele Onistari ja Liviko odavate viinadega. Püsihindade muutust firma praegu ei kavanda.

Viina Liit tegi Pärnus toimunud salaviinamürgitusega seoses avaliku pöördumise ja saatis kirja ka riigikogu rahanduskomisjonile eesmärgiga alandada piirituse aktsiis praeguselt 145 kroonilt liitri pealt varasema 115 krooni peale. Liidu tehtud arvutuste kohaselt suurendaks selline samm alkoholiaktsiisi laekumist 100?150 miljoni krooni võrra aastas ja vähendaks salaviina turuosa 15?20 protsendi võrra. Aktsiisi langetamisel soovitud tasemele lubavad Viina Liidu liikmed langetada pooleliitrise viinapudeli hinda 6?8 krooni võrra, mis muudaks selle taskukohaseks ka osale praegustest salaviinatarbijaist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing