WTC-terrori süüdlastest ja nende karistamisest

18. september 2001, 00:00

Ameerika on sõjas ja suitsetab terroristid nende urgudest välja ning annab nii tugeva löögi kui vaja. Konflikt tuleb pikk ning USA vastus on totaalne, väsimatu ja efektiivne. USA president George W. Bush pärast rahvusliku julgeolekunõukogu istungit 15.09. (ÄP 17.09.)

___________________________________________

USA peab kasutama kogu oma sõjalist võimsust, andes tuumalööke nende vastu, kes olid New Yorgile ja Washingtonile sooritatud rünnaku taga. Puhtminimaalselt tuleks kasutada taktikalisi tuumarelvi bin Ladeni laagrite vastu Afganistani kõrbes. The Washington Times (ÄP Online 14.09.)

___________________________________________

Katastroofis ei ole süüdlaseks ainult üks pool. Teatud osa süüst lasub ka USA-l endal. See ainsa superriigi koorem, mille Ameerika enda peale võttis, on osutunud talle üle jõu käivaks. USA on seadnud üles valed aktsendid. Terrorism ja ekstremism on sealse julgeolekusüsteemi esmasteks ohtudeks, kuid praktilises poliitikas on endiselt prioriteediks sellised teisejärgulised küsimused nagu NATO laienemine ja Jugoslaavia maha rahustamine. Venemaa rahvusliku julgeoleku ja strateegiliste uuringute instituudi ekspert Sergei Kasjonov (EPL 14.09.)

___________________________________________

USA näitab näpuga minu peale, aga ma kinnitan kategooriliselt, et mina ei ole seda teinud. Need, kes selle korda saatsid, tegid seda oma huvidest lähtuvalt. Mul ei ole vahendeidki terrorirünnakute organiseerimiseks pärast piiranguid, mida Talebani liider mulla Mohammad Omar seadis kolme aasta eest minu kontaktidele välisilmaga. Ma elan Afganistanis. Ma olen emiir al-mominini (s.o mulla Omari) järgija, kes ei luba mul sellistes asjades osaleda. Osama bin Ladeni avaldusest Pakistanis asuvale uudisteagentuurile Afghan Islamic Press (Postimees 15.09.)

___________________________________________

Oleme valmis end kaitsma ja kasutama kõiki vahendeid kättemaksuks. Ühtlasi hoiatan iga riiki, kes USA poolel Afganistani vastu sõtta asub, et iga moslem on valmis jihhadiks (püha sõda) nende vastu ning vajaduse korral end ka islamile ohvriks tooma. See ei ole rünnak ainult Osama bin Ladeni, vaid ka islami vastu. Talebani liider mulla Mohammad Omar (ÄP 17.09.)

___________________________________________

Kui ameeriklased sõtta lähevad, on mul neist poistest kahju. See saab olema kümme korda hullem kui Vietnam. Siin saavad nad vastu hambaid. Ja kõvasti. Raketid siin ei aita: ei ole midagi tulistada. Võib välja lasta aastase moonavaru. Mäed kannatavad kõik välja. Afgaanid on võitluseks valmis, samuti, nagu meie vastu võitlesid nad väga hästi. Afganistanis võidelnud Vene polkovnik Juri ?amanov (EPL 17.09.)

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing