Pärnu äriregistri 236 firmat ähvardab sundlõpetamine

18. september 2001, 08:16

Ligikaudu iga kümnendat Pärnu äriregistris registreeritud firmat ähvardab aasta lõpus sundlõpetamine, kui firma juhid ei esita järele jäänud aja jooksul äriregistrile majandusaruannet, kirjutab Pärnu Postimees.

Viimane hoiatus on saadetud Pärnu äriregistri ligikaudu 3500 firmast 236-le Pärnu, Viljandi ja Saare maakonna firmale. Pärnu äriregistri juhataja Õie Murro ütles, et ligikaudu kaks kolmandikku firmadest ei reageeri tõenäoliselt ka viimasele hoiatusele ja tuleb äriregistrist kustutada.

Firmad pole äriregistri saadetud kirjadele vastanud ja nende juhtidega pole õnnestunud ühendust saada.

?Tõenäoliselt need firmad ei tegutse enam,? rääkis Murro. ?Võib-olla on need riiulifirmad, mis loodud mingi ühe tehingu sooritamiseks või mingite kahtlaste tehingute varjamiseks. Enamiku firmade kohta puudub äriregistril informatsioon, mis on juhtunud ja miks firma pole ise oma tegevust lõpetanud.?

Murro ütles, et tal on kõige rohkem kahju sovhoosidest-kolhoosidest välja kasvanud põllumajandusühistutest, mis uutes majandustingimustes pole suutnud turu survele vastu seista.

Mõni firmajuht on äriregistrisse helistanud ja öelnud, et neil praegu tegevust ei toimu ja pole millegi kohta aruannet esitada.

?Ma saan neist aru, aga miks nad siis koosolekut kokku ei kutsu ja firmat, nii nagu kord ette näeb, ise ära ei lõpeta?? ütles Murro.

Kui firmadel võlgasid ei ole, kustutatakse need lihtsalt äriregistrist. Keerulisem ja aeganõudvam on sundlõpetamine võlgnike puhul. Siis kuulutab kohus välja firma pankroti ja lõpetab juriidiliselt firma olemasolu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing