Merike Ojasson • 18. september 2001 kell 15:02

Andres Tarand ei kandideeri valimiskogus presidendiks

Rahvaerakonna Mõõdukad presidendikandidaat Andres Tarand teatas oma äsjases avalduses, et ta ei kandideeri 21. septembril toimuvas valimiskogus presidendiks.

Väljavõtteid Andres Tarandi avaldusest:

'Asjade käik on aga suurendanud kriitilise piirini riski, et president võib jääda valimata ka valimiskogus. Eesti ühiskonna poliitilise kultuuri noorusest johtuv demokraatlike põhitõdede ja Eesti Vabariigi Põhiseaduse vähene tundmine on viimastel kuudel leidnud kahjuks selge väljundi ka presidendivalimisteks valmistumises.

Kampaaniasse laenatud vahukloppimine ja mänguhasart on väga sageli jätnud varju Eesti presidendi tegelikud funktsioonid. Kas hasardist või teadlikult on rõhutud lubadustele, mille täitmiseks presidendil puuduvad võimalused.

Olen korduvalt lugenud ja kuulnud vihjeid, et Tarand ei võta presidendiks kandideerimist tõsiselt, et ta tegelikult ei tahagi presidendiks saada. Kinnitan täna kindlalt, et kandideerisin tõsiselt, hoides seejuures kampaaniat sellistes raamides, mis vastab presidendi valimise seadusele ja riigipea funktsioonidele.'

( väljavõtte lõpp )

Tarand tänab oma avalduses kõiki, kes on teda kampaania käigus aidanud ja toetanud. Valimiskogu liikmena lubab oma hääle anda reedel Peeter Tulviste kandidatuuri toetuseks

Hetkel kuum