Ülo Toomsalu • 18 september 2001

Eesti Pank: 2002. aasta riigieelarve on rõhuv

Eesti Pank valas pingelise riigieelarve arutluse juures veelgi õli tulle, pidades täna valitsuses kinnitatavat tulemust järgmiste aastate jaoks rõhuvaks, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Hüvitusfondi rahad on erakorraline tulu ja seda tuleb sellisena ka käsitleda,? rääkis keskpanga asepresident Andres Sutt. ?Varude ärakasutamine maailma ja Eesti majanduse keeruliste väljavaadete valguses tekitab surve järgnevatele eelarvetele.?

Valitsus leppis möödunud nädalal kokku, et kirjutavad Hüvitusfondi tegevuseks mittevajalikud 700 miljonit krooni riigieelarve tuludesse. Täna tuleb valitsusel kinnitada kogu 2002. aasta riigieelarve kava.

Suti sõnul on küsimus just ennekõike järgmise paari aasta majanduskasvu eeldustes. ?Maailmamajanduse ja koos sellega ka Eesti kasvuväljavaated on muutunud märgatavalt ebakindlamaks, mistõttu tuleks ka eelarvemahu kasvu otsustamisel lähtuda kõige konservatiivsematest prognoosidest,? lausus Sutt.

Tema väitel on eelarve kümneprotsendiline kasv optimistlik, realistlik oli see mõned kuud tagasi. Riigieelarve kulude mahuks on planeeritud 32,8 miljardit krooni ehk üle kolme miljardi enam kui sel aastal.

Hetkel kuum