Nupulevajutusega kõrgemale kerkiv töölaud on luksuskaup

Heli Lehtsaar 19. september 2001, 00:00

Elektriliselt reguleeritava laua peamine eelis on asjaolu, et seda saab reguleerida nii kõrgeks kui ka madalaks, et töötada kas püsti seistes või siis istudes.

Elektriliselt reguleeritavale lauale on ka odavam alternatiiv mehhaanilise ehk vändaga reguleeritava laua näol. See maksab umbes kaks korda vähem kui elektriline. Juurde tuleb osta ka sobiv tool, mis võimaldab tavalisest enam kõrgust reguleerida.

Tavaliselt on istudes-püsti töötamiseks mõeldud laua tööpind suhteliselt suur ning mitmed tootjad pakuvad seda mitme erineva kujuga. Mõnel mudelil on ka kuvarialus eraldi ? asetatud töötasapinnast pisut allapoole ning selle kõrgust ning kaldenurka saab samuti elektriliselt reguleerida.

On ka laudu, mis jätavad neile kord sisestatud kõrgused mällu.

ASi Intera sisustuskonsultant Janne Mikkiver teab, et firmad on tihti hädas ruumikitsikusega, bürood on laudu täis ja harv pole ka olukord, kus enamik neist laudadest on vähemalt pool päeva tühjad. ?Kui firmas on kuus töötajat, kes kõik veedavad enamiku ajast kontorist väljas, piisab normaalseks tööks tegelikult 2?3 lauast. Sellisel juhul on elektriliselt reguleeritav töölaud väga hea lahendus,? soovitab Janne Mikkiver.

Taivo Blond Puustellist soovitab sellist lauda ka näiteks välknõupidamisteks või inimestele, kel on palju paberitööd ? näiteks joonestajad.

Kindlasti sobib elektriliselt reguleeritav laud inimestele, kes peavad pika päeva laua taga veetma ? vahepeal püsti seista on sellisel juhul tervisele hea.

Margus Proos ASist Thulema märgibki, et kõrguses reguleeritav laud annab võimaluse end liigutada ? see on nagu tootmisvõimlemine. ?Kaheksa tunniga läheb ju keha lössi, kui pidevalt istuma peab,? leiab Proos. Tema sõnul saavad inimesed elektriliselt reguleeritava laua võludest alles siis aru, kui nad selle juba ära on ostnud.

Kuna kõige odavam elektriliselt reguleeritav töölaud maksab vähemalt 12 000 krooni, ei lähe nende müük eriti hästi. Thulema ekspordib enamiku sellistest laudadest näiteks Soome, kus nende müük hoopis paremini edeneb. Margus Proosi teada on Taanis ja Rootsis juba pooled kontorilauad elektriliselt reguleeritavad.

ASi Wermo Tallinna müügisalongi juhataja Aet Uusna sõnab, et vähese huvi tõttu neil tootmises elektrilist lauda pole, kuid huvi korral saab sellise siiski tellida, kuna mudel on olemas.

Janne Mikkiver Interast toob näite, et kahe kuu jooksul õnnestub neil müüa ehk üks elektriliselt reguleeritav laud, kuid ta ei arva, et selle põhjuseks on ainult kõrge hind.

?Ka tavaline töölaud võib maksta 18 000 krooni ja neid ostetakse. Nähtavasti on mõtteviis, et aeg-ajalt võib ka püsti tööd teha, meile võõras,? nendib Mikkiver.

Vt. ka tabelit: Odavaim elektriliselt reguleeritav töölaud maksab 12 000 krooni

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing