Presidendid terrorismi vastu

Inge Rumessen 19. september 2001, 00:00

Ühtlasi mõistsid presidendid allkirjastatud avalduses hukka barbaarsed terroriaktid USA vastu.

?Viimased sündmused on mind veennud, et tuleb luua ühinenud Euroopa ning kaitsta demokraatlikke väärtusi,? ütles Soome president Tarja Halonen. ?Me vajame ühiseid struktuure, et tugevdada Euroopa julgeolekut.?

President Lennart Meri sõnul on kõik Balti riigid valmis süvendama turvalisust ning abistama USAd terrorivastases võitluses. ?Terrorismivastase võitluse toetamine ei tähenda, et peame kedagi noaga mööda tänavat taga ajama,? nentis Meri. ?Terrorism tuleneb ebaseaduslikust tegutsemisest ja meile on tähtis tagada julgeolek juba meie tänavatel.?

NATO kandidaatriikide presidendid olid veendunud, et juba järgmise aasta tippkohtumisel kutsutakse Eesti, Läti ja Leedu NATOga ühinema.

Euroopa Liidu osas loodetakse 2004. aastal osaleda Euroopa parlamendi valimistel täieõiguslike liikmetena.

?Esimesena võetakse vastu see riik, kes täidab kõik Euroopa Liidu poolt esitatud nõudmised,? rõhutas Halonen, lisades, et tekkinud olukorras on Eesti, Läti ja Leedu liikmesolek ELile oluline.

Poola president Aleksander Kwasniewski plaanib Kesk-Euroopa riikide juhid kutsuda Varssavisse, et arutada terrorismi vastu võitlemist. ?Konkreetsetest tegudest USA abistamisel on praegu veel vara rääkida, aga me lähtume eelkõige sellest, et oleme NATO liikmed.?

Täna annab kaitseministeerium ülevaate NATOga liitumise senisest käigust ning ühtlasi tutvustab NATO liikmeks saamise Eesti aastaprogrammi sellel ja tuleval aastal.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing