18. september 2001 kell 9:02

Walt Disney emiteeris miljardi dollari eest võlakirju

Walt Disney Co. emiteeris esmaspäeval miljardi dollari ulatuses võlakirju ostmaks tagasi ettevõtte aktsiad, teatab Reuters. Kogu võlakirjaemissiooni ostis USA investeerimispank Goldman Sachs Group .

Disney on esimene firma, kes emiteeris pärast terrorirünnakut võlakirju spetsiaalselt aktsiate tagasiostmiseks. Teised firmad võivad eeskuju järgida.

Disney emiteeris 500 mln dollari ulatuses 3,9 protsendise tootlusega võlakirju ja 500 mln dollari ulatuses kolmeaastasi võlakirju 4,5 protsendise tootlusega.

Firma on autoriseeritud ostmaks tagasi kuni 385 miljonit aktsiat aktsiate tagasiostuprogrammi raames.

Disney aktsiad kukkusid esmaspäeval 18,36 protsenti võrra 19,25 dollarile.

Negatiivse küljena võib Walt Disney selline tegevus viia firma krediidireitingute languseni, mis mis on langenud enam kui kolm aastat ja tõsta laenukulusid, kuna see lisab võlakoormust ja vähendab aktsiakapitali.

'See võib tõsta võlakoormuse osakaalu firma bilansis võimaliku majanduslanguse tingimustes,' ütles Fifth Third Investment Advisors võlakirjaosakonna juhataja Mitch Stapley.

Moody"s Investors Service on hinnanud Disney võlakirjareitingu A2-le, mis on paremusjärjestuses kuues investeerimisjärgu reiting. Moody"s on pannud ettevõtte reitingu vaatluse alla võimaliku alandamise suunas.

Hetkel kuum