Ärimees Ernesto Preatoni loobub Eesti kodakondsusest

19. september 2001, 07:45

Kinnisvarafirma Pro Kapitali nõukogu esimees Ernesto Preatoni tahab loobuda Eesti kodakondsusest ning naasta Itaaliasse äri ajama, kirjutab Postimees.

Kodakondsusest loobumise taotluse esitas Preatoni 7. septembril Eesti aukonsulaadis Milanos. Eile jõudis taotlus ametlike kanalite kaudu Eesti välisministeeriumi.

Preatoni väitis eile, et kodakondsusest loobumise otsus oli tehtud juba enne Pro Kapitali börsilt väljaheitmise teatavaks saamist augusti lõpus. Postimehe andmetel andis siiski just Tallinna börsi noteerimiskomisjoni karm otsus Itaalia ärimehele lõpliku tõuke Eestist lahkumiseks.

?See on ühelt poolt juriidiline küsimus, teiselt poolt minu sügavalt isiklik otsus,? oli Preatoni kodakondsusest loobumise soovi kommenteerides diplomaatiline.

Ärimehe sõnul ei muutunud tema elus Eesti kodanikuna midagi. ?Dramaatiline pööre saabus siis, kui minust sai Eesti resident, ostsin siia maja ning hakkasin senisest rohkem Tallinnas viibima,? rääkis Preatoni. ?Jään edasi Eesti residendiks ning jätkan siin ka maksude maksmist,? lisas ta.

Preatoni meenutas, et lahkus Itaaliast 1990. aastate lõpus, sest kohalikud võimud sulgesid ?ilma igasuguse põhjuseta? tema maaklerifirma.

Homme lõpetab uurimise maksuameti maksupettuste uurimise keskus, kus analüüsitakse Pro Kapitali ning Preatoniga seotud Baltic Investmentsi kinnisvaratehinguid ja nendelt tasutud riigimakse. Uurimine on kestnud juba ligi kaks kuud ning prokurör võib uurimist ka pikendada.

Eesti riigi ees kohustuste puudumise nõue võib saada saatuslikuks Preatoni kodakondsusest vabastamisel. Nimelt ei vabastata kodakondsusest, kui taotlejal on täitmata kohustused Eesti riigi ees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing