Riigiviina müük kahekordistus

19. september 2001, 07:41

Salaviinakatastroof Pärnumaal on kümmekonna päevaga inimesed riigiviina juurde toonud ja selle müük on kasvanud kuni poole võrra, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Katastroof on riigiviina üldmüüki kasvatanud 20 protsenti,? rääkis Ararati alkoholikauplusi haldava Paani Kaubanduse OÜ tegevjuht Ülle Kasela. ?Odavamate kvaliteetviinade müük on tõusnud koguni 50 protsenti,? ütles Kasela.

Ararati kauplustes on viimase kümne päeva jooksul müüdud viina ligi saja tuhande krooni eest. Eelmise aasta samal perioodil oli näiteks sama arv viis protsenti väiksem.

?Kuigi sooja suve tõttu viina eriti ei jooda, on Pärnu salaviinaõnnetuse mõju selgelt näha,? ütles Kasela.

Ararati neljast kauplusest üks asub Koplis, seal on Kasela sõnul klientuur tunduvalt uuenenud. ?Huvi tuntakse eeskätt, kas on ikka tegemist riigiviinaga,? ütles Kasela.

Hoolimata järsult suurenenud nõudlusest viina letihindu ei tõsteta.

Suurtele kaubamajale salaviinasurma juhtumid ei ole samas olulist mõju avaldanud. Stockmanni kaubamaja müügigrupi juht Marge Türner ütles, et klientuur on suurtes joontes endiseks jäänud, viinamüük on kerkinud marginaalselt. ?Vaevalt, et viina juurest ka lahjema alkoholi kasuks otsustatakse,? märkis Türner.

Viinatootja Liviko juhi Udo Themase sõnul on inimeste mälu lühike.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing