Viirus Nimda teeb massilist hävitustööd

19. september 2001, 14:36

Teisipäeval avastatud ja nüüdseks massiliselt levima pääsenud uus viirus Nimda on spetsialistide sõnul nagu Sveitsi armee nuga, levides erinevaid teid pidi ja proovides erinevaid mooduseid, et nakatada nii arvuteid kui servereid.

Lisaks sellele, et Nimda sisaldab endas nii tuntud Melissa kui ka Code Red viiruse 'parimaid' omadusi, ähvardab ta massileviku korral üle koormata ka internetikanaleid. Massipostitusega tegelev viirus saadab nakatunud arvutist välja juhusliku sisuga kirju, millel lisandiks fail README.EXE ja nakatunud serveritest või lauaarvutitest teeb viirus juhuslikke päringuid suvalistele internetiaadressidele, otsides võrgus olevate arvutite seast uusi ohvreid.

Selline pidev Interneti läbikammimine ja massiline e-kirjade saatmine tekitab võrgus tohutu koormuse ja kui samas ettevõttes nakatub palju arvuteid, viib tõenäoliselt võrguühenduse rivist välja.

FBI teatel pole leitud tõendeid viiruserünnaku ja eelmise nädala USAd tabanud terrorirünnaku vahel ja eksperdid ei usu, et need sündmused kuidagi omavahel seotud oleksid.

Nimdale on andnud suuremad antiviirusetootjad hinnangu 'kõrge turvariskiga', mis tähendab, et viirus on ohtlik ja võib levida laialdaselt.
Abi viiruse vastu saab enamasti Microsofti lehelt turvaaukude paranduste laadimisega. Veebiserveritele, mis kasutavad Microsoft IIS tarkvara, pakub turvaaugu parandust Microsoft <#sellelt leheküljelt=http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/ms00-078.asp> ja arvutikasutajatele Nimda nakatutatud kodulehtedelt automaatse nakatumise vastu turvaparandust <#siit lehelt=http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/MS01-020.asp>. Viirusest saab lugeda ka homsest Äripäeva arvutirubriigist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing