Võhma infrastruktuur sai riigilt kaks miljonit

19. september 2001, 08:32

Eesti Regionaalarengu Agentuur eraldas esmaspäeval Võhma linnale tööstuspiirkonda infrastruktuuri rajamiseks kaks miljonit krooni, kirjutab Sakala.

Enamik rahast, 1,3 miljonit krooni, läheb Sepa tänava ja seda Kauba tänavaga ühendava tee korrastamiseks ja asfalteerimiseks. 204 619 krooni eest paigaldatakse tänavavalgustus ja 346 000 krooni eest rajatakse sademeveetrass. Umbes 133 000 krooni anti kanalisatsiooni-, vee- ja kaugkütte välistrasside rajamiseks.

Võhma linnapea Jaak Aab ütles, et rahasaamist tuli plaanitust veidi kauem oodata, sest erastamissummad ei laekunud oodatud kiirusega. Samuti tahtis regionaalarengu agentuur kindel olla, et midagi ei ehitata tööstuspiirkonnas tegutsevate ettevõtete Caritas Water ja Wendre territooriumile.

?Wendre oli küll üks suur põhjus, miks me raha saime, kuid kogu rajatav infrastruktuur jääb linna omandusse,? lausus Aab.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Regionaalarengu Agentuuri direktori Jüri Roosi sõnul oli rahaeraldamisel kolm põhjust. ?Võhma on pikka aega olnud väga halvas seisus, riigi toetuse suuruse ja tekkivate töökohtade arvu suhe on väga hea ning väga hea on kasta taime, mis juba ise kasvab,? loetles ta.

Et rahaeraldamine venis, ei jõua Võhma tööde tegemiseks avalikku vähempakkumist korralda. ?Taotleme Riigihangete Ametilt luba vähempakkumisest loobumiseks, sest aega selleks pole,? rääkis linnapea. ?Et Wendre tootmishoone avamine on plaanitud novembri alguseks, tahaksime ka infrastruktuuriga selleks ajaks valmis jõuda.?

Aabi andmetel on Wendre juba enda korraldatud vähempakkumise teel tööde tegija leidnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing