Andres Tarandi eemalejäämine võrdsustas shansse valimiskogus

20. september 2001, 07:41

Peeter Kreitzbergil, Arnold Rüütlil, Toomas Savil ja Peeter Tulvistel on homme Tallinnas Estonia kontserdisaalis reaalne võimalus pääseda edasi valimiskogu teise vooru ja saada Eesti uueks presidendiks, kirjutab Postimees.

Pärast Mõõdukate kandidaadi Andres Tarandi teisipäevast loobumisotsust tõusid oluliselt Isamaaliidu kandidaadi Peeter Tulviste võimalused otsustavasse vooru jõuda, sest nüüd saab tõenäoliselt just tema enamuse Tarandi toetajate häältest.

?Hääletan Tulviste poolt,? kinnitas Riigikogu Mõõdukate fraktsiooni esimees Marju Lauristin. Tema hinnangul talitab Andres Tarandi samasuguse eelistuse kohaselt enamik Mõõdukate toetajaid valimiskogus.

Tulvistele lisandunud toetus tähendab, et homses esimeses voorus pole ainsatki kandidaati, kelle võimalused kahe edukama hulka jõuda oleksid ilmselgelt teistest halvemad. Kõik neli kandidaati esitanud erakonda leiavad, et favoriit on just nende mees.

Rahvaliit andis eile viimase kandidaadina valimiskomisjonile üle 78 toetusallkirja oma auesimehe Arnold Rüütli esitamiseks. 78 toetusallkirjast kümme andsid riigikogu liikmed ja 68 omavalitsuste esindajad.

Eile informeeris Keskerakond oma ajalehe Kesknädal toimetuse artiklis avalikkust juba, et presidendiks saab Peeter Kreitzberg, kes esimeses voorus saab 104 häält ja võidab teises voorus Tulvistet või Savi.

Keskerakonna ja Rahvaliidu juhid kohtusid eile hommikul nõupidamiseks ühise taktika üle ja kinnitasid pärast seda, et opositsioon toetab lõppvoorus edukamat oma kahest kandidaadist. Samasuguse d?entelmenide kokkuleppe on suuliselt teinud kolmikliidu parteid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing