Eesti Loto viib lotomängud internetti

20. september 2001, 07:20

Riigile kuuluv lotofirma AS Eesti Loto kavatseb järgmisel aastal turule tuua mitu Eestis seni tundmatut lotomängu, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti Loto juhatuse esimees Monika Salu ütles, et olulised muudatused lototoodete osas leiavad aset juba järgmisel aastal, mil Eesti Loto kavatseb tuua turule uue internetil põhineva lotosüsteemi.

?See saab olema äärmiselt tarbijasõbralik ning lühidalt tähendab see seda, et inimene saab oma pangakonto kaudu soetada omale lotopileteid,? sõnas Salu.

?See on tegelikult kõige lihtsam viis lotomängus osaleda,? tõdes ta. Salu sõnul käib hetkel uue süsteemi väljatöötamine, millega loodetakse ühele poole jõuda selle aasta lõpuks.

Algselt plaanis lotofirma nimetatud süsteemiga turule tulla juba sel sügiselt, kuid süsteemi valmiskirjutamine võtab plaanitust kauem aega.

Esialgu alustab lotofirma internetis arvloteriide, nagu Keno Loto ja Viking Lotto pakkumist. Edaspidi on kavas ka kiirloteriide ja spordiennustusmängude kättesaadavus internetipõhiseks muuta.

Salu ei usu, et internetitoote turule toomine vähendaks kohe paberkandjal piletite hulka. ?Küll aga ajapikku see peaks vähenema,? leidis ta.

Internetiprojekt läheb lotoettevõttele maksma umbes pool miljonit krooni.

Lisaks internetil põhinevatele lahendustele soovib Eesti Loto välja tulla mobiiltelefonil mängitavate lahendustega. Hetkel peab firma selles osas läbirääkimisi näiteks EMTga.

Ka on Eesti Loto üheks prioriteediks spordiennustuse kui arvamismängu Eesti turule toomine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing