Politsei näeb poliitik Everi süüd mõrvas

20. september 2001, 07:21

Politsei andmeil otsustas eile vahi alla võetud Tallinna linnavolikogu liige Gennadi Ever korraldada äripartner Vitali Haitovi tapmise, et saada enda valdusse venekeelne ajaleht Estonija ja tõusta nii üheks siinsete vene poliitikute võtmefiguuriks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Politsei versiooni kohaselt palus Ever mõrva korraldada ammusel koostööpartneril, tshetsheeni kuritegeliku grupeeringu juhil Haron Dikajevil, kelle politsei samuti eile vahi alla võttis.

?Everi ja Dikajevi vahistamine tähendab, et oleme pärast kuude pikkust tööd jõudnud enda jaoks arusaamisele, et need inimesed on selle mõrvaga seotud,? ütles keskkriminaalpolitsei abidirektor Andres Anvelt.

?Selge on, et midagi meil nende vastu on, sest tühjast kohast poleks me sellist käiku teinud,? rääkis Anvelt. ?Edasise uurimise käigus jääb nüüd teiste riigiorganite (prokuratuur ja kohus ? toim) otsustada, kas meie kogutud andmed on nende inimeste süüdimõistmiseks piisavad.?

?Everil on Haroniga omapärane suhe. Kuigi avalikult asuvad nad allilmas eri pooltel, kasutas Ever Haroni, kui oli kedagi vaja jõuga mõjutada, Haron aga Everit, kui oli kedagi vaja linnavõimuga mõjutada,? rääkis allilma tundev politseinik.

Dikajev käskis mõrva täide viia talle alluva brigaadi juhil Dmitri Sidorenkol, kes leidis aastaid Eestis elanud leedulase Antanas Kazlauskise. Too omakorda värbas 3000 USA dollari eest Moskvas äri ajanud endise armeekaaslase Silvinas Gudonise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing