Tahkuranna valda tuleb golfikeskus

20. september 2001, 08:26

EKE Projektis on valminud Tahkuranna valla Rae metsa golfikompleksi detailplaneering, mille tellija on osaühing Golfer, kirjutab Pärnu Postimees.

Golfirada kavatsetakse ehitada mereäärsesse metsa Pärnu linnapiirist Uulu suunas.

ASi Pärnu EKE Projekti projektijuht Arvo Lensment ütles, et kui ta metsarägastikus esimest korda kavandatava raja läbi käis, tundus talle siia golfiraja tegemine lausa võimatu.

Nüüd on Lensment aga veendunud, et golfirada tuleb eriti looduslähedane ja omapärane, sest metsa on kavas maha võtta väga vähe. Tänu sellele näevad golfimängijad rajal kitsi, põtru ja teisigi metsloomi, see annab mängule eksootilise võlu.

OÜ Golferi juhatuse esimees Kuno Teder ütles, et golfiväljaku ehitus läheb maksma miljoneid, kuid täpset maksumust ei saa öelda enne, kui detailplaneering on kehtestatud ja maaküsimused lahendatud.

Alles siis saab projekteerimist alustada ning selgub, kui palju raha võtavad mahukad mullatööd, rajale kohustuslike veetõkke ja liivapunkri rajamine.

?Meil on kuus huvilist, kes kompleksi rajamisse investeeriksid, kuid nendegagi saame läbirääkimistesse asuda siis, kui muu ettevalmistus on tehtud,? rääkis Teder. Ta lisas, et kui detailplaneeringu ja maaprobleemidega tuleva aasta alguseks hakkama saadakse, võib kohe töid alustada.

Detailplaneeringule on kantud kõik ehitatavad rajatised, sealhulgas hotell ja restoran. Eesti ilmaoludes saab golfirada kasutada vaid mõne kuu, ülejäänud aasta seisaks see tühjalt. Seepärast on kavas esimeses etapis ehitada golfiklubi keskus ning suvemajad mängijate ja külaliste majutamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing