Terrorirünnak USAs on peatanud suurkorporatsioonide reklaamikampaaniad

20. september 2001, 13:35

Eestis on mitmed suured ettevõtted katkestanud reklaamikampaania seoses läinud nädalaste terrorirünnakutega USAs. Sama on toimunud kogu maailmas.

Seoses terrorirünnakutega USAs katkestas arvutifirma IBM kogu maailmas, sealhulgas ka Eestis käimasoleva reklaamikampaania. Kampaania katkestus puudutab ajakirjandusväljaandeid, mis edastavad päevauudiseid ja kajastavad USA terrorirünnakutega seotut.

Peale katastroofi USAs vaatas IBM üle kogu maailmas ilmuvad ettevõtte reklaamide tekstid ja pildid, et vältida reklaamide ilmumist, mida vaadates võib tekkida tahtmatu seos terrorirünnakutega.

'IBM reklaami ilmumine negatiivsete uudiste kõrval võib tekitada tarbija mõtteis halbu seoseid,' ütles IBM Eesti turundusjuhi Ingrid Luik.

'On ka teada, et suurte õnnetuste järel loetakse ajakirjandusväljaanded tavalisest rohkem. IBM ei taha seda masinavärki toetada,' ütles Luik.

Postimehe reklaamidirektori Marek Pihlaku sõnul kaks suurt klienti peatanud teadmata ajaks reklaamikampaania, tuues põhjenduseks terrorirünnakud.

'Kindlalt võib öelda, et USA sündmuste mõjul on suured korporatsioonid katkestanud
reklaamikampaania.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing