Soome HEX ostaks Baltimaade börsid

21. september 2001, 07:54

Tallinna väärtpaberibörsi omaniku Soome HEXi president Jukka Ruuska ütleb intervjuus Eesti Päevalehele, et Tallinna üksuse juhtimiseks on antud Gert Tiivasele vabad käed ning selle igapäevatöösse ei sekkuta.

HEX peab plaani osta ka Riia ja Vilniuse börsid. Millal need tehingud teoks saavad?

Jätkame nendega avatud dialoogi. Selge, et need turud on silmitsi kehva likviidsusega. Oleme väljendanud oma huvi selle regiooni suhtes ja astunud esimese sammu Tallinnas. Riia ja Vilnius lisanduvad, kui nii lõpuks otsustatakse.

Millal hakkab investorite ja emitentide jaoks midagi muutuma seoses HEXi poolse Tallinna börsi ostuga?

Lähikuud on väga kiired, valmistame ette uut turumudelit. Tahame Eesti turu integreerida HEXi süsteemiga aasta lõpuks. 2002. aasta algusest loodame juba ellu viia meie visiooni, tuua rohkem likviidsust ja nähtavust Eesti turule.

Tallinnas on börsil käputäis firmasid. Kuidas raha tagasi teenite?
Oleme Eesti majanduse ja turgude arengu osas pikas perspektiivis optimistlikud. Ei vaata seda kiire kasumi teenimise kohana. Eestis on mitmeid ettevõtteid, mis oleksid börsifirmadena soomlastele atraktiivsed.

Vastuolusid tekitas hiljuti ka Tallinna börsi otsus avalikustada ettevõtete aktsiaraamatud. Samuti on tõusnud arutelu esindajakontode teemal.

HEXi üks võtme-eesmärke on olla maailma kõige läbipaistvam turg. Soomes näeb igaüks, kellel kui palju aktsiaid on. Oleme läinud kaugemale, avalik on ka info insaidertehingute kohta. Oleme rahul, et Eesti hakkab meiega selles osas võistlema.

Mis puutub esindajakontodesse, siis see on keeruline teema, millega näiteks Soomes on eksperdid aastaid tegelenud. Esmatähtis on, et Eestis rakendatav lahendus ei kahjustaks turu läbipaistvust ja usaldusväärsust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing