Nädal lõppes Tallinnas mustalt

Raivo Sormunen 24. september 2001, 00:00

Terrori oletatava jätkumise ja USA turu edasise languse hirmus vedasid Euroopa turud möödunud reedel kiiresse langusse ka Tallinna börsi, kus suurima löögi sai Hansapanga ja Norma aktsia.

Reedel musta masendusse sattunud Euroopa pangandussektori kõrval läbis Hansapanga aktsia tugeva ligi 5se languse, sulgudes 131 kroonil ehk madalaimal tasemel pärast selle aasta aprilli algust. Euroopa pangandussektori kõrval polnud see aga mingi näitaja. Ainuüksi ettevõte suuromanik Swedbank ja Ühispanga omanik SE-Banken läbisid Stockholmi börsil reedel veelgi suurema languse.

Kuigi majanduse pikemaajalise regressiooni korral kardetakse hoobi saamist just pangandussektoris polnud börsidel möödunud nädala lõpus meeldivam ka teiste sektori aktsiatel. Juba neljapäeval mõõduka müügisurve alla jäänud Norma veeti nädala viimasel päeval veelgi suuremasse miinusesse. Ohutusrihmade tootja sulgus 43,20 kroonil ehk 4,4 madalamal kui päev varem.

Negatiivsed uudised, mille peale reageeritakse üha emotsionaalsemalt, on muutnud investorid järjest pessimistlikumaks. Seda näitab hästi välja see, et aktsionäridele ei lähe enam ühegi mõjuka persooni või institutsiooni sõnavõtt, olgu need kuidas tahes tuleviku suhtes positiivsed, korda.

Peamine tegur börside tõusuleaitamiseks on praegu stabiilsuse saavutamine, mis on aga terroriakti ootuste hirmu tõttu praegu teadmata perioodiks edasi lükatud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing