Tööinspektsioon alustas kriminaalmenetluse tööõnnetuse varjanud firma suhtes

24. september 2001, 15:16

Pärnumaa Tööinspektsioon alustas 21. septembril kriminaalmenetluse tööõnnetuse varjanud OÜ Siva Invest suhtes, teatas Tööinspektsioon pressiteates.

Saaremaa firma Siva Invest võttis tööle kolm koolipoissi, keda ei vormistatud ametlikult tööle ja ei viidud läbi nõuetekohast ohutusalast juhendamist. Töötasuks maksti 10 krooni tunnis otse kätte.

17aastane noormees I. B. töötas 24. augustil Kuressaares Lossi tänav 15 objektil maja rekonstrueerimistöödele eelnenud koristustööl teise korruse lael. Lagi varises alla, töötaja kukkus samuti ja jäi varingu alla, kust ta pääses tänu teistele tööl olnud noormeestele.

Senini, juba kuu aega, on noormees olnud Tallinnas Mustamäe Haigla traumatoloogiaosakonnas ravil, põhjuseks vaagnaluude murd. Tegemist on raske tööõnnetusega, millest firma kohalikku tööinspektsiooni ei teavitanud.

See ei ole esimene kord, kus tööõnnetus on juhtunud töötajaga, keda pole ametlikult tööle vormistatud ning püütakse tööõnnetust varjata, rikkudes sellega töötervishoiu ja tööohutuse seadust.

Tänavu kevadel maksis 30 000 krooni trahvi aktsiaselts Dvigatel Teno, kes varjas rasket tööõnnetust, rikkudes tööõnnetuste ja kutsehaiguste uurimise ja registreerimise korda.

Mõnede tööandjate selline suhtumine näitab nende valmisolekut kiire kasu saamise nimel rikkuda Eesti Vabariigi seadusi, ütles Tööinspektsiooni peadirektor Priit Siitan.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing