Viktoria Korpan • 24. september 2001 kell 8:09

Euroopa Ringhäälingute Liit kiitis heaks Eesti Eurovisiooni logo

Euroopa Ringhäälingute Liit (EBU) kiitis 20. septembril Amsterdamis toimunud referentgrupi koosolekul heaks Eesti Televisiooni logokavandi ja lubas seda kasutada Eurovision 2002 ametliku logona, selgub ETV pressiteatest.

Vastavalt logokonkursi tingimustele autasustab Eesti Televisioon EBU poolt heaks kiidetud kavandit 15 000 krooniga. Sellega omandab ETV kõik logoga kaasnevad autoriõigused.

Kahest EBUle saadetud logokavandist kiitis referentgrupp heaks võistlustöö ?141?, mille esitasid konkursile Margus Klaar ja Veiko Tamjärv firmast Credo Reklaam AS.

Eurovision 2002 peakorraldaja Juhan Paadami sõnul on see Eestile väga oluline, kui ta saab lauluvõistlusel kasutada oma logo.

?Juhul, kui referentgrupile poleks meeldinud kumbki logokavand, läinuks kasutusse EBU enda logo, millele oleks lisatud kiri ?Eurovision Song Contest Estonia 2002?, lisas ta.

EBU poolt heaks kiidetud logokavand kujutab endast värviliste täppide kogumit, mis peaks kavandi autorite sõnul andma kujundlikult edasi festivalile omase meelestatuses. ?Logo esteetikale omased märksõnad on värvikirev, rõõmus, emotsionaalne ja dünaamiline.?

Võitnud tööd tunnustas ka Kunstiakadeemia rektor Ando Keskküla, kes pidas seda optimistlikuks ja polüfunktsionaalseks. ?Seda tööd on hea kasutada nii animatsioonis, ruumilises installatsioonis kui valgusruumis,? ütles ta. ?Samuti on võimalik seda logo sulandada erinevate taustadega.?

Eurovision 2002 logokonkurss toimus juulis ja augustis. Konkursile laekus 51 kavandit.

Logoga võib tutvuda <#siit=http://www.ebu.ch/intro.html>.

Hetkel kuum