24. september 2001 kell 8:33

General Electric usub sel ja järgmisel aastal kasumi kasvu

Vaatamata USAle toime pandud terrorirünnakule ning analüütikute prognoosidele, et riigi majanduskasvu aeglustumine jääb kestma vähemalt terve järgmise aasta, usub maailma suurim ettevõte General Electric , et konglomeraadi kasum kasvab sel aastal 11 ja järgmisel 10 protsenti, kirjutab Wall Street Journal.

Kohtudes reedel analüütikutega lausus General Electricu juhatuse esimees ja tegevjuht Jeffrey R. Immelt, et kompanii koondab töötajaid ja kahandab muid kulusid.

'Kuni ülemöödunud teisipäevani ei kartnud ma suurt midagi,' lausus Immelt kommenteerides terrorirünnaku mõju. 'Nüüdseks on meil palju mille üle järele mõelda. Tuginedes sellele, mida ma praeguseks tean, tunnen ma ennast küllal kindlana. Kuid ma ei tea, mida ma ei tea,' lausus ta.

GE plaanib Immelti sõnul 2001. aastal teenida 1,41 dollarit aktsia kohta. Prognoosi on juba sisse arvatud 4 senti kasumi kahanemist, mis on tingitud kindlustusest ja edasikindlustusest tekitatud kahjumist.

Kompanii oli Maailma kaubanduskeskuses paiknevate ruumide peamine kindlustaja ja edasikindlustaja. GE kindlustas ka nelja kaaperdatud lennukit. Kompanii hindab edasikindlustusest tingitud kahjumiks 400 miljonit dollarit.

Hetkel kuum