Estonian Air võib saada vajaliku garantii läbi emafirma

Inno Tähismaa 25. september 2001, 17:27

Estonian Air võib oma täna öösel lõppeva kindlustusgarantii saada läbi Taani emafirma Maersk Air, millel on Estonian Airis 49% osalus, kuna Eesti valitsus on valmis pöörduma vastava taotlusega Taani valitsuse poole.

Valitsus otsustas tänasel kabinetiistungil asuda läbi rääkima Taani Kuningriigiga võimaluse üle laiendada Taani riigi poolt Estonian Airi omanikfirmale Maersk antud garantiid ka Estonian Airile. Rahandusminister Siim Kallas jääb vastutava ministrina aktiivselt tegelema probleemile võimalikult soodsa lahenduse leidmisega. Eesti valitsus käitub antud küsimuse lahendamisel sarnaselt naaberriikide valitsustega, kes on samuti saatnud oma parlamendile pöördumise võtta seisukoht nimetatud garantiide andmise osas.

Valitsuse esindaja teatel jõudis täna rahandusministeeriumisse Estonian Airi kiri, millega ettevõte palus valitsusel leida võimalus anda firmale 10 miljardi krooni suurune garantii seoses kindlustuslepingu ülesütlemisega kindlustusfirma poolt. Pärast 11.septembri terroriakte USA-s on kindlustuskompaniid kogu maailmas informeerinud lennufirmasid, et nad kehtestavad kolmanda isiku sõjariski vastutuse kindlustuskatte maksimumulatuseks 50 miljonit USA dollarit.

Estonian Airi senine kindlustuskate on olnud 1 miljardi dollari ulatuses ja see praegu kehtiv kõrgem kindlustuskate lõpeb 25. septembri südaööl. Kuna rahvusvahelised lennureeglid ei võimalda lennata kindlustusfirmade poolt pealesurutava üliväikese kindlustuskattega, siis vajab Estonian Air lendude jätkamiseks riigipoolset täiendavat garantiid.

Olukorra tõsidust süvendab asjaolu, et kui tavapäraselt teavitatakse kindlustuskatte vähendamisest või lepingutingimuste muutmisest ette vähemalt 7 päeva, siis praegu on valitsusele jäetud otsustamise aega 12 tundi. Valitsus arutas kujunenud olukorda ning pidas seda väga tõsiseks. Valitsus otsustas pöörduda riigikogu poole, et luua kiiresti seadusandluses põhimõtteline võimalus taoliste garantiide andmiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing