TÜ Kliinikumi uue haigla ehitus vajab riigi tuge

25. september 2001, 08:33

Tartu Ülikooli Kliinikumi uue haigla teostatavusuuring nimetab ettevõtmist teostatavaks juhul, kui on tagatud riigi või haigekassa tugi. Haigla hinnaks on arvestatud umbes 1,4 miljardit krooni, kirjutab Tartu Postimees.

?Üldhinnang on, et see projekt on teostatav, aga peavad olema täidetud mitmed eeltingimused,? selgitas kliinikumi juhatuse liige Mart Einasto. ?Kõige tähtsam: on üldteada, et praegu pole haigekassa hinnakirjades kapitalikulusid. Pole arvestatud, et peaks hooneid remontima ja uusi ehitama.?

Kliinikum on igal aastal teinud miljonite kroonide eest remonti, Einasto ütles aga, et see raha on tulnud karmist kokkuhoiust. ?Ja need pole olnud suured investeeringud, ühtegi uut hoonet pole me ju ehitanud,? lisas ta.

Seega peab raha uue haigla jaoks tulema kas riigilt või haigekassalt, mis tähendab, et varem kliinikumis välja käidud hinnang, et kliinikum võiks uue haigla ehitust juba nüüd finantseerida omavahendeist, osutus liiga optimistlikuks.

Sotsiaalministeeriumi tervishoiu asekantsler Katrin Saluvere kinnitas, et ministeeriumi töörühmal, kuhu olid kaasatud ka väliskonsultandid, on kapitalikulude hüvitamise süsteemi projekt valmis.

?Põhimõte on, et kapitalikulud saaksid kaetud haigekassa hinnakirja kaudu,? selgitas Saluvere. Ta ei nõustunud kommenteerima, kui palju peaks kapitalikulude juurdearvestamise tõttu raviteenuste hind kallinema, ja märkis, et esmalt tuleks selgitada, kas selline kapitalikulude katmise loogika üldse sobib.

Reedel hakkavad idee sobivust arutama sotsiaalminister Eiki Nestor ja rahandusminister Siim Kallas.

Saluvere nentis, et otse riigieelarvest ülikooli kliinikumi uue haigla ehitamist vaevalt maksma hakatakse. ?Küsimus on pigem selles, kas riik garanteerib ehituseks võetava laenu, kliinikum peab selle tagasi maksma ikka omavahendeist,? märkis ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing