Ülo Toomsalu • 25 september 2001

Ekseko sai vee reostamise eest trahvi

Keskkonnainspektsioon karistas Viljandi külje alla asuva Ekseko seakombinaadi vastutavat isikut Aleksander Saveljevit veeseaduse rikkumise eest 5300kroonilise trahviga, kirjutab Sakala.

Ekseko katsetas 31. augustil kolm aastat seisnud vihmutussüsteemi vastupidavust, kuid proovi käigus ei pidanud üks siiber survele vastu ja vädu voolas ülevoolukaevu kaudu Everti ojja. Kannatada sai ka Viiratsi vallas elava Leo Tossi kalatiik.

Keskkonnainspektor Naima Täär ütles, et tegemist polnud mitte tahtliku teo, vaid avariiolukorraga. 'Kohe, kui surve langes, keerasid seakombinaadi töötajad vihmutuse kinni,' lisas ta.

Kohal käinud keskkonnainspektorid võtsid ka veeproove, mis kinnitasid veekogu reostamist. 'Praeguseks on oja ise puhastunud,' lausus Täär.

Keskkonnateenistuse vee peaspetsialisti Evi Jakobsoni sõnul küsis Ekseko varem vihmutamiseks luba. 'Vihmutussüsteem on neil vana ja seda pole mitu aastat kasutatud. Kahtlesime, kas see survele vastu peab, ja tahtsime ise kohal olla, kuid sel päeval meid kohale ei kutsutud,' rääkis Jakobson.

ASi Ekseko juhatuse esimees Teet Soorm ütles, et Kangilaski hoidlate väduga kavatsetakse sel sügisel põlde vihmutada, kuid seejuures peetakse rangelt kinni kehtestatud normidest. Nende järgi tuleb kindlasti arvestada tuule suunda ja tugevust. Töö võetakse ette siis, kui kogu vihmutussüsteem on üle vaadatud ja avarii võimalus välistatud.

Hetkel kuum