Fondihalduritest jääb kolmandik kahjumisse

ÄP Online 26. september 2001, 00:00

Iga kolmas Suurbritannias tegutsev fondihaldur võib tänavu kahjumiga lõpetada, prognoosis konsultatsioonifirma PricewaterhouseCoopers (PwC).

JP Morgan Securities on veendunud, et paljud Euroopa tipp-pangad ja -kindlustusfirmad, kelle tegevuse alustalaks on olnud fondihaldus, peavad oma strateegia ümber vaatama.

Fondijuhtide hädades ei saa aga ainult USA terrorirünnakut süüdistada, sest juba enne seda kõlasid fondide aadressil pessimistlikud hoiatused.

PwC prognoosis oma eelmisel kuul avaldatud uuringus, et kahjumiga lõpetab tänavuse aasta viiendik Suurbritannia fondijuhtidest, sest esimest korda enam kui kümne aasta jooksul seistakse silmitsi turu volatiilsusest (kõikumisest) ja hinnasurvest tingitud nn topeltsurvega.

Konsultatsioonifirma prognoosis siis, et kasumimarginaalid võivad langeda poole võrra 15 protsendini, mis omakorda toob kaasa uue ühinemiste laine.

Praeguseks on PwC arvamusel, et aasta lõpetab kahjumiga kolmandik fondijuhtidest ning kasumimarginaal langeb allapoole 10 protsendi taset, mistõttu fondihaldusfirmadel tuleb hakata töötajaid koondama.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing