Teenindusmajas läheb ehitamiseks

Peeter Raidla 26. september 2001, 00:00

Teenindusmaja ümberehitamist taheti alustada sel suvel, kuid Liinsoo sõnul takerdus see soov juriidilistesse probleemidesse.

Viru Väljaku Keskuse AS, kes sai juba 1998. aastal Liikluskindlustuse Fondilt maja 30aastase kasutusõiguse, on vahepeal saanud ka uued omanikud. Praeguse seisuga kuulub 50 protsenti firma aktsiatest ASile Serko, mis on Hansapanga ühe asutaja Andres Saame ainuomandis, ja ülejäänud Merko Aktivate OÜ-le, mis on viimase paari aastaga saanud mitme suure kinnisvaraprojekti haldajaks.

Andres Liinsoo ütles, et praegu on Teenindusmajja jäänud veel kümmekond rentnikku, kellest loodetakse aasta lõpuks vabaneda. Samas on Liinsoo väitel sõlmitud juba ligi 70 protsendi ulatuses eellepinguid tulevaste rentnikega.

Viru Väljaku Keskus jätkab praegu läbirääkimisi pankadega renoveerimistööde rahastamiseks. Liinsoo sõnul kulub maja kordategemiseks kava kohaselt ligi 105 miljonit krooni. Maja keldrisse ning esimesele-teisele korrusele tulevad kaubandus- ja teeninduspinnad. Ülemised korrused jäävad büroopindadeks.

Liikluskindlustuse Fondi üldosakonna juhataja Jaak Kanter märkis, et Viru Väljaku Keskus on ennegi lubanud ehitustöödega alustada, kuid pole senini seda teinud. Viimane fondiga kokkulepitud tähtaeg oli käesoleva aasta mais. ?Renoveerimise alustamisest tuleva aasta jaanuaris pole mina veel midagi kuulnud,? tõdes Kanter.

Ehitustööde mittealustamise puhuks on Kanteri sõnul kokku lepitud sanktsioonides, mis näevad ette ka võimaluse kasutusõiguse leping katkestada. Seni pole seda tehtud, sest Liikluskindlustuse Fond on juba pikemat aega otsustajata. Alates 1. oktoobrist asub ametisse uus fondi juhataja Mart Jesse, kelle pädevusse kuulub ka sanktsioonide rakendamine.

Teenindusmajas pinda rentiva ASi Baltic Tours büroojuhataja Eva Laur ütles, et temani pole rentnike väljatõstmise uus kavatsus veel jõudnud. ?Jutud käivad küll ammu ja vahepeal me kolisime justkui isegi välja, kuid tulime kohe tagasi,? sõnas Laur.

Metro Aktivate juhatuse liige Sulo Nigul kinnitas, et tema teada ei tohiks Teenindusmajas ehitustööde alustamiseks olla enam suuri takistusi.

Metro kinnisvaragrupp on viimasel paaril aastal alustanud mitut suurt kinnisvaraprojekti. Läinud aasta septembris ostis AS Genex Invest ? osanikeks Metro Aktivad ja Kõrgema Kommertskooli omanikfirma EBS Grupp ? 33,6 miljoni krooniga Tallinna Ärikeskuse Harju tänava otsas.

Tallinna lähedal Jõelähtme vallas arendab Metro nn Laheranna suveelamute projekti, kuhu on kavandatud ühtekokku 120 krunti.

Sealt mõned kilomeetrid edasi arendab Metro oma tütarfirma Eldore Kinnisvara kaudu veel ka Kadakaranna projekti, kus on 23 hektari suurusele alale planeeritud 33 suhteliselt suurt krunti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing