Ernesto Preatoni kodakondsusest vabastamiseks võib kuluda aasta

26. september 2001, 08:09

Pro Kapitali nõukogu esimehe Ernesto Preatoni Eesti kodakondsusest vabastamise avaldus jõudis möödunud reedel kodakondsus- ja migratsiooniametisse. Ametil on aega Preatoni dokumentide esitamiseks valitsusele otsuse tegemiseks aasta, kirjutab Postimees.

Siiani rikkus Preatoni kahe aasta jooksul seadust, olles peale Eesti ka Itaalia kodanik, ehkki Eesti seadused erinevalt Itaalia omadest topeltkodakondsust ette ei näe.

Vastavalt seadusele tuleb Eesti kodakondsus võtta ära isikult, kes on mõne muu riigi kodakondsuses. Seega jääb arusaamatuks, kuidas valitsus Preatonile kui Itaalia kodanikule Eesti kodakondsuse eriliste teenete eest üldse anda sai. Preatoni kinnitusel ongi Eesti kodaniku staatusest loobumise peamiseks põhjuseks topeltkodakondsuse vältimine.

Kodakondsusest ei vabastata, kui selle tagajärjeks on kodakondsusetus või taotlejal on täitmata kohustused Eesti riigi ees. Just kohustuste puudumise nõue võib saada saatuslikuks Preatoni kodakondsusest vabastamisel. Hiljuti Preatoniga seotud firmade uurimist kuni poole aastani maksuameti maksupettuste uurimise keskus.

Pro Kapital, millest üle poole kuulub Preatonile ja tema sugulastele, heidetakse septembri lõpus välja börsilt. Eile teatas Pro Kapital, et kaalub võimalust börsi noteerimise lõpetamise otsus vahekohtus vaidlustada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing